Το πλήρες πρόγραμμα του Μουντιάλ της Ρωσίας

Τετάρτη, Ιούνιος 13, 2018 - 3:54μμ
twitter.com/fifaworldcup

Ξεκινάει αύριο Πέμπτη 14 Ιουνίου το Μουντιάλ του 2018 στη Ρωσία. Στην πρεμιέρα η οικοδέσποινα φιλοξενεί στη Μόσχα την Σαουδική Αραβία, με το τουρνουά να ολοκληρώνεται την Κυριακή 15 Ιουλίου με τον Μεγάλο Τελικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

14/06   18:00   Μόσχα              Ρωσία-Σαουδική Αραβία

15/06   15:00   Γεκατέρινμπουργκ   Αίγυπτος-Ουρουγουάη

19/06   21:00   Αγία Πετρούπολη    Ρωσία-Αίγυπτος

20/06   18:00   Ροστόφ ον Ντον     Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία

25/06   17:00   Σαμάρα             Ουρουγουάη-Ρωσία

25/06   17:00   Βόλγκογκραντ       Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος

2ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

15/06   18:00   Αγία Πετρούπολη    Μαρόκο-Ιράν

15/06   21:00   Σότσι              Πορτογαλία-Ισπανία

20/06   15:00   Μόσχα              Πορτογαλία-Μαρόκο

20/06   21:00   Καζάν              Ιράν-Ισπανία

25/06   21:00   Καλίνινγκραντ      Ισπανία-Μαρόκο

25/06   21:00   Σαράνσκ            Ιράν-Πορτογαλία

3ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

16/06   13:00   Καζάν              Γαλλία-Αυστραλία

16/06   19:00   Σαράνσκ            Περού-Δανία

21/06   15:00   Σαμάρα             Δανία-Αυστραλία

21/06   18:00   Γεκατέρινμπουργκ   Γαλλία-Περού

26/06   17:00   Μόσχα              Δανία-Γαλλία

26/06   17:00   Σότσι              Αυστραλία-Περού

4ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

16/06   16:00   Μόσχα              Αργεντινή-Ισλανδία

16/06   22:00   Καλίνινγκραντ      Κροατία-Νιγηρία

21/06   21:00   Νίζνι Νόβγκοροντ   Αργεντινή-Κροατία

22/06   18:00   Βόλγκογκραντ       Νιγηρία-Ισλανδία

26/06   21:00   Αγία Πετρούπολη    Νιγηρία-Αργεντινή

26/06   21:00   Ροστόφ ον Ντον     Ισλανδία-Κροατία

5ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

17/06   15:00   Σαμάρα             Κόστα Ρίκα-Σερβία

17/06   21:00   Ροστόφ ον Ντον     Βραζιλία-Ελβετία

22/06   15:00   Αγία Πετρούπολη    Βραζιλία-Κόστα Ρίκα

22/06   21:00   Καλίνινγκραντ      Σερβία-Ελβετία

27/06   21:00   Μόσχα              Σερβία-Βραζιλία

27/06   21:00   Νίζνι Νόβγκοροντ   Ελβετία-Κόστα Ρίκα

6ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

17/06   18:00   Μόσχα              Γερμανία-Μεξικό

18/06   15:00   Νίζνι Νόβγκοροντ   Σουηδία-Νότια Κορέα

23/06   18:00   Ροστόφ ον Ντον     Νότια Κορέα-Μεξικό

23/06   21:00   Σότσι              Γερμανία-Σουηδία

27/06   17:00   Καζάν              Νότια Κορέα-Γερμανία

27/06   17:00   Γεκατέρινμπουργκ   Μεξικό-Σουηδία

7ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

18/06   18:00   Σότσι              Βέλγιο-Παναμάς

18/06   21:00   Βόλγκογκραντ       Τυνησία-Αγγλία

23/06   15:00   Μόσχα              Βέλγιο-Τυνησία

24/06   15:00   Νίζνι Νόβγκοροντ   Αγγλία-Παναμάς

28/06   21:00   Καλίνινγκραντ      Αγγλία-Βέλγιο

28/06   21:00   Σαράνσκ            Παναμάς-Τυνησία

8ος Όμιλος

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

19/06   15:00   Σαράνσκ            Κολομβία-Ιαπωνία

19/06   18:00   Μόσχα              Πολωνία-Σενεγάλη

24/06   18:00   Γεκατέρινμπουργκ   Ιαπωνία-Σενεγάλη

24/06   21:00   Καζάν              Πολωνία-Κολομβία

28/06   17:00   Σαμάρα             Σενεγάλη-Κολομβία

28/06   17:00   Βόλγκογκραντ       Ιαπωνία-Πολωνία

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

Ημερ.   Ώρα     Πόλη               Αγώνας

30/06   17:00   Καζάν              1ος 3ου ομίλου-2ος 4ου ομίλου

30/06   21:00   Σότσι              1ος 1ου ομίλου-2ος 2ου ομίλου

01/07   17:00   Μόσχα              1ος 2ου ομίλου-2ος 1ου ομίλου

01/07   21:00   Νίζνι Νόβγκοροντ   1ος 4ου ομίλου-2ος 3ου ομίλου

02/07   17:00   Σαμάρα             1ος 5ου ομίλου-2ος 6ου ομίλου

02/07   21:00   Ροστόφ ον Ντον     1ος 7ου ομίλου-2ος 8ου ομίλου

03/07   17:00   Αγία Πετρούπολη    1ος 6ου ομίλου-2ος 5ου ομίλου

03/07   21:00   Μόσχα              1ος 8ου ομίλου-2ος 7ου ομίλου

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

06/07   17:00   Νίζνι Νόβγκοροντ   Νικητής 49-Νικητής 50

06/07   21:00   Καζάν              Νικητής 53-Νικητής 54

07/07   17:00   Σαμάρα             Νικητής 55-Νικητής 56

07/07   21:00   Σότσι              Νικητής 51-Νικητής 52

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

10/07   21:00   Αγία Πετρούπολη    Νικητής 57-Νικητής 58

11/07   21:00   Μόσχα              Νικητής 59-Νικητής 60

ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ

14/07   17:00   Αγία Πετρούπολη    Ηττημένος 61-Ηττημένος 62

ΤΕΛΙΚΟΣ

15/07   18:00   Μόσχα              Νικητής 61-Νικητής 62

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική