Μακρίδης: «Οι ποδοσφαιριστές προσπάθησαν, κοιτάζουμε με περισυλλογή την επόμενη μέρα»

Τρίτη, Ιανουάριος 28, 2020 - 8:52πμ

Με ήττα συνέχισε η Παναχαϊκή στο πρωτάθλημα της Super League 2. Μετά το παιχνίδι της Άρτας με τον Καραϊσκάκη, ο Απόστολος Μακρίδης τόνισε ότι το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο μπροστά του.

Αναλυτικά όσα δήλωση στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός της Παναχαϊκής:

«Παίξαμε σε ένα γήπεδο που δεν ήταν κατάλληλο για αγώνα ποδοσφαίρου και δεν μπορούσαμε να παίξουμε.

Στα πρώτα 10-15 λεπτά μπήκαμε πάρα πολύ καλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο, μετά η ομάδα του Καραϊσκάκη ισορρόπησε αλλά δεχτήκαμε ένα απίστευτο γκολ και βρεθήκαμε να χάνουμε 1-0.

Μπήκαμε στο β΄ ημίχρονο, ρισκάραμε πολύ στα τελευταία 30 λεπτά αλλά δεν άλλαξε το αποτέλεσμα. Πάντως οι ποδοσφαιριστές μου προσπάθησαν και πλέον κοιτάζουμε με περισυλλογή την επόμενη μέρα.

Πάντως οι ομάδες δεν χτίζονται τον Ιανουάριο όμως υπάρχει ακόμα δρόμος. Καλή επιτυχία στον Καραϊσκάκη».