Τριπλέτα νικών για το Ζαβλάνι

Τρίτη, Οκτώβριος 13, 2020 - 3:02μμ

Τρίτη σερί νίκη και παραμονή στην κορυφή για την ομάδα του Ζαβλανίου. Σε ένα χορταστικό ματς στο γήπεδο της Αγυιάς το Ζαβλάνι επικράτησε με 5-2 απέναντι στην ΑΕ Αιγίου.

Οι "κόκκινοι" προγήθηκαν με 2-0 στο 13' με τον Μπαρλή με πλασέ και στο 19' με κεφαλιά του Καλομοίρη.Στο σημείο αυτό η φιλοξενούμενη ομάδα "πάτησε " πιο γερά στο γήπεδο και μείωσε με αυτογκόλ του Κουτούλα στο 30'.

Τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕ Αιγίου κράτησε το ίδιο μοτίβο με συνέπεια να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 48 '.

Το Ζαβλάνι έδειξε χαρακτήρα και απέκτησε κ πάλι τα "ηνία" του αγώνα με τον Καλομοίρη με ωραίο σουτ να κάνει το 3-2 στο 55'. Ο Κατσαμπέκης με προβολή  έγραψε το 4-2 στο 65' για να διαμορφώσει το τελικό σκορ σε 5-2 στο 78' ο νεαρός Ευθυμιόπουλος με πέναλτι.

Το Ζαβλάνι πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση βοηθώντας όλοι οι παίκτες να φτάσει στο 3×3!

ΖΑΒΛΑΝΙ: ΓΕΩΡΓΑΚΌΠΟΥΛΟΣ,ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ,ΚΑΡΠΆΝΟΣ,ΜΙΚΈΣ(80'Διώτης),ΤΣΑΓΚΡΏΝΗΣ,ΚΑΤΣΑΜΠΈΚΗΣ,ΘΕΟΧΆΡΗΣ(45'Βασιλόπουλος),ΚΑΛΟΜΟΊΡΗΣ(75'Λουκάς),ΜΠΑΡΛΉΣ(60'Β.Ζησιμόπουλος),,ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ(60'Λ.Ζησιμόπουλος),ΕΥΘΥΜΙΌΠΟΥΛΟΣ

***Μετά το ματς ο Γ.Μπαρλής κέρασε γλυκά τους συμπαίκτες του για το νέο μέλος της οικογένεια!!!