Στη δράση μετά από 6 ολόκληρους μήνες επιστρέφει το τοπικό ποδόσφαιρο. ΤΟ Σαββατοκύριακο ξεκινάει η 92η διοργάνωση της Α' κατηγορίας της ΕΠΣΑ και η 86η της Β' κατηγορίας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας με πολλούς ενδιαφέροντες αγώνες.
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/9- Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (5 μ.μ.)
1η αγωνιστική
Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Ίκαρος Πετρωτού, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. «Α. Κάνιστρας»: Πήγασος Μπεγ.- Δόξα Χαλανδρ., Κώστας Οικονόμου
Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός-Δίας, Βαγγέλης Σαφαρίκας
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων: Ατρόμητος Πατρών-Δόξα, Κώστας Ανδριανός
Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Πάτρα 2005, Παναγιώτης Καδδάς
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Προαστίου, 5 μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Αιγείρα/Ακράτα, Γιάννης Καλύβας
Γήπ. «Θ. Χρυσανθόπουλος», 5 μ.μ.: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Δαβουρλής K. ’92, Γιάννης Πράνταλος
Γήπ. Αγυιάς, 5 μ.μ.: Αετός Πατρών-Θύελλα Αιγίου, Κώστας Ταξιάρχης
Γήπ. Καλαβρύτων, 6 μ.μ.: Καλάβρυτα-Άνω Καστρίτσι, Δημήτρης Ρουμπάνης
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/9 (5 μ.μ.)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Αναγέννηση Πατρών, Νίκος Χρονάς
Γήπ. «Κ. Ζάρρας»: Αχαιός Σαραβαλίου-Πολύτεκνος, Γιώργος Παπαδόπουλος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πετρωτού: Ηρακλής Πατρών-Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Αθανασόπουλος
Γήπ. Ρίου: Αετός Ρίου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. «Α. Κάνιστρας»: Άρης Πατρών-Α.Π.Ο. Αρόη, Κώστας Τηλιγάδας
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/9 - Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Λακκόπετρας, 5 μ.μ.: Ίκαρος Λακκόπετρας-Σταροχώρι, Κώστας Τηλιγάδας
Γήπ. Πετρωτού, 5μ.μ.: Περιβόλα-Καμίνια, Κώστας Βαβαρούτας
Γήπ. «Α. Κάνιστρας», 7:30 μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Φαραϊκός, Δημήτρης Σωτηρόπουλος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Τέμενης, 5 μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Σαμαρτζής
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/9
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12μ.: Πυρσός Πατρών-Γαλήνη, Γιώργος Μπακόπουλος
Γήπ. Λάππα, 5 μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα 2015-Δάφνη Πατρών, Δημήτρης Πολυγένης
Γήπ. Μιντιλογλίου, 5 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊκός, Γιάννης Πράνταλος
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5 μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Λέων Αλισσού, Κώστας Ταξιάρχης
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5 μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Αστραπή Ψαροφαΐου, Γιώργος Ασπρουλόπουλος
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Αγυιάς, 12μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Απόλλων Αιγίου, Σπύρος Παλαιολογόπουλος
Γήπ. Ρίου, 12μ.: Φλόγα Κ. Καστριτσίου-Πετεινο, Ηλίας Αρκουμάνης
Γήπ. Ροδιάς, 5 μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Άβυθος Αιγιάλειας, Αλέξης Καμζόλας
Γήπ. Αγυιάς, 5 μ.μ.: Ζαβλάνι-Φοίνικας/ Ζήριας, Κώστας Οικονόμου
Γήπ. Καμαρών, 5 μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-A.E. Δρέπανου, Βαγγέλης Σαφαρίκας
Γήπ. Προαστίου, 5 μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Στέφανος Μαχαίρας
Γήπ. «Α. Κάνιστρας», 7:30 μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας- ΑΕ Αιγίου, Δημήτρης Σπυρόπουλος