Τρομερός Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε μεγάλη ανατροπή-ΒΙΝΤΕΟ

Τρίτη, Νοέμβριος 20, 2018 - 10:01μμ
twitter.com/Bucks

Εκπληκτικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, έφτασε σε double double, οδηγώντας τους Μπακς σε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 104-98 επί των Νάγκετς, στο Μιλγουόκι.

Οι Μπακς ήταν πίσω στο σκορ με 17 πόντους στη δεύτερη περίοδο αλλά και με 10 πόντους στο ημίχρονο, όμως κατάφεραν να πανηγυρίσουν την 12η νίκη τους σε 16 παιχνίδια.

Μάλιστα για πρώτη φορά από την σεζόν 2009/10, η ομάδα του Μιλγουόκι, κατάφερε να νικήσει και στα δύο ματς τους Νάγκετς.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ  πέτυχε 29 πόντους (3/6 βολές, 13/19 δίποντα, 0/6 τρίποντα),  μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, είχε 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής. Από κοντά και ο Έρικ Μπλέντσο, που  σημείωσε 23 πόντους.

Από την ομάδα του Ντένβερ, ξεχώρισαν Γιόκιτς  και Μάρεϊ με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Οι Κινγκς, χωρίς τον Κουφό, νίκησαν τους Θάντερ με 117-113 στο Σακραμέντο, πανηγυρίζοντας την δεύτερη νίκη μέσα στη σεζόν επί της Οκλαχόμα. Κορυφαίος των νικητών ο Χιλντ με 25 πόντους, ενώ για τους Θάντερ, ο Ράσελ Ουέστμπρουκ έφτασε σε double double με 29 πόντους και  13 ριμπάουντ.

Εξαιρετικό παιχνίδι στη Νέα Ορλεάνη, όπου οι Πέλικανς  κέρδισαν με 140-126 τους Σπερς. Κορυφαίος σκόρερ για τους νικητές ο Άντονι Ντέιβις με 29 πόντους (είχε  και 9 ριμπάουντ), ενώ ο Τζούλιους Ραντλ έφτασε σε triple double με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ και 10 ασίστ. Για την ομάδα του Σαν Αντόνιο ο ΝτεΡόζαν πέτυχε 21 πόντους.