Το πρόγραμμα για Αιγιαλέοντα και... Ολυμπιάδα στην Α2 βόλεϊ

Κυριακή, Αύγουστος 4, 2019 - 5:50μμ

Στα γραφεία της ΕΟΠΕ πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών. Ο ΑΟ Αιγιαλέων και η Ολυμπιάδα θα συμμετέχουν στον Α’ όμιλο.

Το πρωτάθλημα ήταν να ξεκινήσει με 13 ομάδες στις 5 Οκτωβρίου, όμως μετά την αποχώρηση του Ηρακλή Χαλκίδας έγινε κλήρωση με 12 ομάδες και η πρεμιέρα θα γίνει στις 19 Οκτωβρίου.

Στο πρόγραμμα και στα καταστατικά της ΕΟΠΕ αναγράφεται ακόμα το όνομα του Απόλλωνα, ο οποίος όμως με απόφαση του Συμβουλίου του έχει παραχωρήσει τη θέση του στην Ολυμπιάδα, με τα τυπικά να απομένουν για εμφανιστεί το όνομα των «πορτοκαλί» και στους πίνακες.

Το πρόγραμμα:

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος

1η αγωνιστική (19/20-10) - 12η αγωνιστική (25/26-1)

ΑΕ Αρμενίων-ΑΣ Κέρκης

ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΟ Νέοι Βύρωνος

ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΣΠ Απόλλων

Ροδίων Άθλησις    -ΓΣ Πανιώνιος

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΟΝΣ Μίλων

ΓΕ Ηρακλείου-ΔΑΣ Δραπετσώνας

2η αγωνιστική (26/27-10) - 13η αγωνιστική (1/2-2)   

ΓΕ Ηρακλείου-ΑΕ Αρμενίων

ΑΣ Κέρκης-ΑΟ Αιγιαλέων

ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΟ Καλαμάτα 80

ΑΣΠ Απόλλων-Ροδίων Άθλησις

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣ Πανερυθραϊκός

ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΟΝΣ Μίλων

3η αγωνιστική (2/3-11) - 14η αγωνιστική (8/9-2)   

ΑΟ Αιγιαλέων-ΓΕ Ηρακλείου

ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΣ Κέρκης

Ροδίων Άθλησις    -ΑΟ Νέοι Βύρωνος

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΣΠ Απόλλων

ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΣ Πανιώνιος

ΑΕ Αρμενίων-ΔΑΣ Δραπετσώνας

4η αγωνιστική (9/10-11) - 15η αγωνιστική (15/16-2)   

ΓΕ Ηρακλείου-ΑΟ Καλαμάτα 80

ΑΕ Αρμενίων-ΑΟ Αιγιαλέων

ΑΣ Κέρκης-Ροδίων Άθλησις

ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΣ Πανερυθραϊκός

ΑΣΠ Απόλλων-ΑΟΝΣ Μίλων

ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΓΣ Πανιώνιος

5η αγωνιστική (16/17-11) - 16η αγωνιστική (22/23-2)

Ροδίων Άθλησις    -ΓΕ Ηρακλείου

ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΕ Αρμενίων

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΣ Κέρκης

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Νέοι Βύρωνος

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣΠ Απόλλων

ΑΟ Αιγιαλέων-ΔΑΣ Δραπετσώνας

6η αγωνιστική (23/24-11) - 17η αγωνιστική (29-2/1-3)

ΓΕ Ηρακλείου-ΑΣ Πανερυθραϊκός

ΑΕ Αρμενίων-Ροδίων Άθλησις

ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΟ Καλαμάτα 80

ΑΣ Κέρκης-ΑΟΝΣ Μίλων

ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΓΣ Πανιώνιος

ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΣΠ Απόλλων

7η αγωνιστική (30-11/1-12) - 18η αγωνιστική (7/8-3)   

ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΕ Ηρακλείου

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΕ Αρμενίων

Ροδίων Άθλησις    -ΑΟ Αιγιαλέων

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΣ Κέρκης

ΑΣΠ Απόλλων-ΑΟ Νέοι Βύρωνος

ΑΟ Καλαμάτα 80-ΔΑΣ Δραπετσώνας

8η αγωνιστική (7/8-12) - 19η αγωνιστική (14/15-3)

ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣ Πανιώνιος

ΑΕ Αρμενίων-ΑΟΝΣ Μίλων

ΑΟ Αιγιαλέων-ΑΣ Πανερυθραϊκός

ΑΟ Καλαμάτα 80-Ροδίων Άθλησις

ΑΣ Κέρκης-ΑΣΠ Απόλλων

ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΟ Νέοι Βύρωνος 

9η αγωνιστική (14/15-12) 20η αγωνιστική (21/22-3)

ΑΣΠ Απόλλων-ΓΕ Ηρακλείου

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΕ Αρμενίων

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Αιγιαλέων

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΑΟ Καλαμάτα 80

ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΣ Κέρκης

Ροδίων Άθλησις-ΔΑΣ Δραπετσώνας

10η αγωνιστική (21/22-12) - 21η αγωνιστική (28/29-3)

ΓΕ Ηρακλείου-ΑΟ Νέοι Βύρωνος

ΑΕ Αρμενίων-ΑΣΠ Απόλλων

ΑΟ Αιγιαλέων-ΓΣ Πανιώνιος

ΑΟ Καλαμάτα 80-ΑΟΝΣ Μίλων

Ροδίων Άθλησις-ΑΣ Πανερυθραϊκός

ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΣ Κέρκης

11η αγωνιστική (18/19-1) - 22η αγωνιστική (4/5-4)

ΑΣ Κέρκης-ΓΕ Ηρακλείου

ΑΟ Νέοι Βύρωνος-ΑΕ Αρμενίων

ΑΣΠ Απόλλων-ΑΟ Αιγιαλέων

ΓΣ Πανιώνιος-ΑΟ Καλαμάτα 80

ΑΟΝΣ Μίλων-Ροδίων Άθλησις

ΑΣ Πανερυθραϊκός-ΔΑΣ Δραπετσώνας

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική