Πρεμιέρα με ντέρμπι στη Super League 2 - Νικηφόρα αυλαία του Απόλλωνα Λάρισας

Κυριακή, Σεπτέμβριος 29, 2019 - 11:50πμ

Εντυπωσιακά μπήκε στη νέα σεζόν ο Απόλλων Λάρισας που νίκησε 2-1 την Κέρκυρα στο ματς που άνοιξε την αυλαία της πρωταθλήματος της νεοσύστατης Σούπερ Λιγκ 2.

Οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να αιφνιδιάσουν στις αρχές κάθε ημιχρόνου, «χτυπώντας» πρώτα στο 7’ με σουτ του Γκουστάβο, ενώ στο 48’ ο Νταβίντ Ναζίμ, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στην ανάπαυλα, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι Φαίακες ήταν να μειώσουν μερικά λεπτά πριν τη λήξη με γκολ που σημείωσε ο Νγκαν στο 85’.

Με τρία πολύ σημαντικά παιχνίδια συνεχίζεται σήμερα η πρεμιέρα, με τις 6 κορυφαίες στα «χαρτιά», να αναμετρώνται μεταξύ τους.

Ο Απόλλων υποδέχεται τον Εργοτέλη, η Παναχαϊκή τον ΠΑΣ και ο Πλατανιάς τον Λεβαδειακό. Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις στις 4 το μεσημέρι.