Οι παίδες του ΝΟΠ έτοιμοι για τα τελικά

Πέμπτη, Ιούνιος 20, 2019 - 6:04μμ

Φιλόδοξη είναι η αποστολή της ομάδας παίδων του ΝΟΠ που θα συμμετάσχει στην τελική φάση του πρωταθλήματος πόλο παίδων (U15 Final 10) που θα διεξαχθεί στην Χίο.

Εκτός από τον προπονητή της ομάδας Βασίλη Λαμπάτο, στην αποστολή ως βοηθός συμμετέχει ο προπονητής της ανδρικής ομάδας Κώστας Σακκαλής, ενώ αρχηγός της αποστολής είναι ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος (τεχνικός σύμβουλος υδατοσφαίρισης του ΝΟΠ).

"Ευχόμαστε στα παιδιά μας καλό δρόμο και καλή επιτυχία στους δύσκολους αγώνες της τελικής φάσης, όπου προκρίθηκαν πρώτοι και αήττητοι σε όλες τις προηγούμενες φάσεις!" αναφέρεται σε ανακοίνωση του ΝΟΠ.

Η ομάδα παίδων του ΝΟΠ αποτελείται από τους εξής αθλητές:
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
3. ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
4. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
5. ΓΟΥΡΔΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
7. ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
8. ΜΠΑΡΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
9. ΜΠΙΤΣΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
10. ΠΡΙΣΤΑΠΙΔΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11. ΡΟΥΜΑΝΟΣ ΘΕΩΔΟΡΟΣ
12. ΤΡΙΧΑΣ ΦΩΤΙΟΣ
13. ΤΣΑΣΕΡΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
14. ΦΙΛΛΙΠΑΤΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
15. ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
16. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ
1. Α' ΟΜ. ΧΙΟΥ 2. Β' ΟΜ. ΧΙΟΥ
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΟΚ ΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΘΕΣ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΙΟΥ
1η αγωνιστική Πέμπτη 20/06/2019
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2ηαγωνιστική Παρασκευή 21/06/2019
ΩΡΑ: 09:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΟΚ
3ηαγωνιστική Παρασκευή 21/06/2019
ΩΡΑ: 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
4ηαγωνιστική Σάββατο 22/06/2019
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
5ηαγωνιστική Σάββατο 22/06/2019
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΠΑΟΚ

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΙΟΥ
1ηαγωνιστική Πέμπτη 20/06/2019
ΩΡΑ: 19:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
2ηαγωνιστική Παρασκευή 21/06/2019
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ.
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
3η αγωνιστική Παρασκευή 21/06/2019
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΠΦΑΛΗΡΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4ηαγωνιστική Σάββατο 22/06/2019
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΡΗΣ ΘΕΣ.
5ηαγωνιστική Σάββατο 22/06/2019
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/06/2019 ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 09:00 η 1ηομάδα του Α’ ομίλου με την 2ηομάδα του Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 η 1ηομάδα του Β’ ομίλου με την 2ηομάδα του Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 η 3ηομάδα του Α’ ομίλου με την 3ηομάδα του Β’ ομίλου (5η– 6ηθέση)
ΩΡΑ: 12:00 η 4ηομάδα του Α’ ομίλου με την 4ηομάδα του Β’ ομίλου (7η– 8ηθέση)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/06/2019 ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική