Οι καλύτερες στιγμές και τα γκολ της πρεμιέρας του Champions League - BINTEO

Τετάρτη, Σεπτέμβριος 18, 2019 - 11:50πμ

Την περασμένη σεζόν η Λίβερπουλ ηττήθηκε στη Νάπολι και φέτος ξεκινάει με το ίδιο συναίσθημα, αλλά με 2-0. Οιωνός τίτλου ή απλά άγχος με το καλημέρα στον όμιλο; Κανείς δεν σήκωσε την κούπα με ήττα στην πρεμιέρα.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Σάλτσμπουργκ ήταν εντυπωσιακή απέναντι στην Γκενγκ και με πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο (!), μπήκε με το δεξί στη διοργάνωση, επικρατώντας 6-2.

4.Γκενκ 0

Αλώβητη από το «Βεστφάλεν» πέρασε η Μπαρτσελόνα που πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Ντόρτμουντ (0-0). Κράτησε όρθιους τους Καταλανούς ο Τερ Στέγκεν σε πέναλτι του Ρόις στο 56ο λεπτό.

Ο Νικολό Μπαρέλα έσωσε την Ίντερ από μεγάλο «κάζο» στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League. Ο Ιταλός μέσος μπήκε στο ματς στο 71΄ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να σκοράρει και να αποτρέψει την ήττα από τη Σλάβια Πράγας, που μέχρι τότε είχε το προβάδισμα με το τέρμα του Ολαγίνκα.

Ντόρτμουντ 1

Με δύο γκολ του… καυτού Τίμο Βέρνερ, η Λειψία ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο Champions League, κερδίζοντας 2-1 τη Μπενφίκα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου για τον 7ο όμιλο, παρουσία του Σιδηρόπουλου, μετά και το 1-1 της Λιόν με τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης στην έδρα της.

4. Μπενφίκα (1-2) 0

Η Βαλένθια πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στο «Στάνφορντ Μπριτζ» με γκολ του Ροντρίγκο Μορένο 1-0 την Τσέλσι. Σαρωτικός ο Άγιαξ επιβλήθηκε 3-0 της Λιλ.