Ο Παναιγιάλειος πήρε το ντέρμπι και έμεινε «ζωντανός»

Κυριακή, Μάρτιος 24, 2019 - 6:12μμ

Παράταση στις ελπίδες του για παραμονή στη Γ΄ Εθνική έδωσε ο Παναιγιάλειος. Οι Αιγιώτες πήραν το τοπικό ντέρμπι με τον Πανμοβριακό για την 23η αγωνιστική του 6ο ομίλου.

Το έτερο ντέρμπι της ζώνης του υποβιβασμού ανάμεσα στον Αχαραναϊκό και τη Νίκη Τραγανού στο Μενίδι έληξε ισόπαλο και έτσι ο Παναιγιάλειος πλησίασε στους δύο βαθμούς τη «σωτηρία» με τρεις αγωνιστικές να απομένουν, ενώ και ο Πανμοβριακός δεν έμεινε ακόμα περισσότερο μακριά, ψάχνοντας βέβαια ένα μικρό θαύμα μέχρι το φινάλε.

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων παρά την ήττα στη Ρόδο από τον πρωτοπόρο Ιάλυσο, εξασφάλισε και τυπικά τη συμμετοχή του για τρίτη διαδοχική χρονιά στη Γ΄ Εθνική.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:

Διαγόρας Ρόδου-Αστέρας Αμαλιάδας 8-0

ΠΑΟ Βάρδας-Φοίβος Κρεμαστής 0-1

Ιάλυσος-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0

Παλληνιακός-Πανηλειακός 1-1

Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός 3-1

Αχαρναϊκός-Νίκη Τραγανού 1-1

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

Η βαθμολογία

Ιάλυσος Ρόδου  54

---------------------------------

Διαγόρας Ρόδου  50

ΠΑΟ Βάρδας    36

Παλληνιακός  34 

Θύελλα Ραφήνας  33   

Διαγόρας Βραχνεΐκων  31   

Πανηλειακός  31  

Νίκη Τραγανού  23   

---------------------------------

Αχαρναϊκός  22 

Παναιγιάλειος  21  

Πανμοβριακός Ριόλου 19   

Φοίβος Κρεμαστής  16   

Αστέρας Αμαλιάδας   3   

Η επόμενη (24η) αγωνιστική:

Πανηλειακός – Παναιγιάλειος

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Ρόδου

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Νίκη Τραγανού

Αστέρας Αμαλιάδας - Παλληνιακός

Πανμοβριακός – Ιάλυσος

Θύελλα Ραφήνας - Αχαρναϊκός

Ρεπό: Φοίβος Κρεμαστής

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2

Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 0-1

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Καλαμπακίου 1-2

ΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 2-4

Καβάλα-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-1

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Άρης Αβάτου 3-0

Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού 5-4

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΣ Γιαννιτσά 0-2

Νίκη Αγκαθιάς-Εδεσσαϊκός 1-0

Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 2-1

Ερμής Αμυνταίου-Μελιτέας Μελίτης 1-2

ΠΟ Τρίγλιας-Ολυμπιακός Κυμίνων 3-0

ΑΠΕ Λαγκαδά-Βέροια 0-3

Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1

3ος όμιλος

ΑΕ Λευκίμμης-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-2

Θεσπρωτός-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α

Μακεδονικός Φούφα-Θρίαμβος Σερβιανών 1-1

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Σούλι Παραμυθιάς 2-1

Κρόνος Αργυράδων-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-0

Τηλυκράτης Λευκάδας-Γρεβενά Αεράτα 5-0

Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-Πιερικός 1-2

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 0-3 α.α

Θησέας Αγριάς-ΑΣ Μετέωρα 2-2

Φωκικός-Αστέρας Ιτέας 1-1

ΑΟ Στυλίδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0

Νίκη Βόλου-ΓΣ Αλμυρού 3-2

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-5

Προοδευτική-ΟΦ Ιεράπετρας 0-1

Γιούχτας-Ατσαλένιος 1-3

Κερατσίνι-Επισκοπή 1-3

Αμπελακιακός-Ιωνικός 1-2

ΑΕ Νεάπολης-Εθνικός 1-1

Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

7ος όμιλος – 20η αγωνιστική

Ηλυσιακός-Χαραυγιακός 0-1

Πανθηραϊκός-Χαλκίδα ΑΝΑΒΟΛΗ

Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 0-2

Άγιοι Ανάργυροι-Αιολικός 1-3

Κόρινθος-Θύελλα Καμαρίου 1-1

Απόλλων Ερέτριας-Καλλιθέα 0-4

8ος όμιλος

ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Εικοσιμίας 8-0

Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1

Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2

Ένωση Λέρνας-Πάμισος Μεσσήνης 1-2

Ερμιονίδα-Ασπρόπυργος 2-4

ΑΕ Πελλάνας-Παναργειακός 0-2

Καλαμάτα-ΑΟ Υπάτου 1-0

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική