Με νίκη ξεκίνησε ο ΝΟΠ στο παιδικό πρωτάθλημα πόλο

Σάββατο, Μάιος 4, 2019 - 2:04μμ

Άρχισαν το βράδυ της Παρασκευής (3/5) οι αγώνες της Γ' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και στους πέντε Ομίλους, με τον ΝΟΠ να ξεκινά με εντυπωσιακή νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας την Παρασκευή:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Πανιώνιος - ΓΣ Περιστερίου 14-6, Νηρέας Γέρακα - ΝΟ Βουλιαγμένης 3-17.

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):
ΝΟ Ρεθύμνου - Υδραϊκός 11-9, Παλαιό Φάληρο - ΣΚ Ροή 15-2.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Πατρών 5-21, Νηρέας Χαλανδρίου - ΝΕ Πατρών 10-7.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Άρης - ΠΑΣ Φοίβος 6-1, ΠΑΟΚ - ΟΦΘ 32-2

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Παναθηναϊκός - ΝΕ Λάρισας 18-2, ΟΥΚ Βόλου - Εθνικός Πειραιά 11-7.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

2η αγωνιστική, Σάββατο μεσημέρι (04/05) 

10:30 ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 
11:30 ΟΣΦΠ - ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου

3η αγωνιστική, Σάββατο - βράδυ
19:00 ΝΟ Πατρών - ΝΕΠ 
20:00 ΝΟ Ναυπλίου - ΟΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή πρωί (05/05): 
09:00 ΟΣΦΠ – ΝΟ Πατρών
10:00 ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου - ΝΟ Ναυπλίου

5η αγωνιστική Κυριακή απόγευμα: 
16:00 ΝΕ Πατρών – ΟΣΦΠ
17:00 ΝΟ Πατρών - ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου

Οι αθλητές του ΝΟΠ:
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 
3. ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
4. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
5. ΓΟΥΡΔΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
7. ΚΕΚΑΤΟΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
8. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ
9. ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
10. ΜΑΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
11. ΜΠΑΡΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
12. ΜΠΙΤΣΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
13. ΝΤΑΦΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΚΗΣ
14. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
15. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 
16. ΠΡΙΤΣΑΠΙΔΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
17. ΡΟΥΜΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
18. ΣΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
19. ΤΡΑΣΑΙ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
20. ΤΣΑΣΕΡΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
21. ΤΣΟΥΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
22. ΦΙΛΛΙΠΑΤΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 
23. ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
24. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

Προπονητής της ομάδας είναι ο Βασίλης Λαμπάτος με βοηθούς τον Θανάση Κοντάκο, Μιχάλη Μπαρτζελά και τον Παναγιώτη Βασιλόπουλο. Έφορος της ομάδας είναι ο Γεώργιος Θωμόπουλος.

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική