Φινάλε με «διπλό» στην Κέρκυρα για την Παναχαϊκή

Κυριακή, Μάιος 5, 2019 - 5:56μμ

Για την τελευταία αγωνιστική της Football League, η Παναχαϊκή επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Κέρκυρας και ολοκλήρωσε με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις της την φετινή αγωνιστική περίοδο, φτάνοντας συνολικά στους 48 βαθμούς.

Οι "κοκκινόμαυροι" του Σάκη Τσιώλη είχαν τον έλεγχο καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήραν το προβάδισμα με γκολ του Μαυριά στο 33'. Το 1-0 υπέρ της πατρινής ομάδας ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ, με τον Χρήστο Ελευθεριάδη να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα στο 73'. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Κυνηγόπουλος.

Η σύνθεση της Παναχαϊκής (Σάκης Τσιώλης): Κολοβούρης, Πολίμος, Πλέγας, Μαυριάς (69' Μπαστακός), Ελευθεριάδης, Κολ, Μοσνί, Παπατόλιος, Μοντιέλ (65' Κυνηγόπουλος), Ντάσιος, Πολυχρόνης (83' Μασούρας)