Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Νέων της Παναχαϊκής

Πέμπτη, Μάιος 10, 2018 - 2:44μμ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση η Κ20 της Παναχαϊκής νίκησε με 4-1 την αντίστοιχη της Σπάρτης στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου γύρου του Πρωταθλήματος Νέων της Football League.

Οι ποδοσφαιριστές του Φώτη Παπαπαναγή προηγήθηκαν στο 26’ με σκόρερ το Βασάρα και έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 2-0, μετά από τέρμα που σημείωσε ο Κυριακόπουλος στο 33’.

Στην επανάληψη οι «κοκκινόμαυροι» σημείωσαν 2 ακόμα γκολ με τους Χριστόπουλο στο 67’ και Αγριμάκη 83’ γράφοντας το τελικό 4-1, αφού προηγουμένως η Σπάρτη είχε μειώσει προσωρινά το σκορ σε 3-1 με τέρμα που πέτυχε στο 71’.

Παναχαϊκή (Παπαπαναγής): Θωμάς, Καλαμπόκας (65’ Παπασπυρόπουλος), Κυριακόπουλος, Καρμακόλιας, Κοντός (56’ Τσεκούρας), Νικολόπουλος (46’ Κυρίκος), Σκιαδαρέσης (46’ Βαρσαμίδης), Αυλωνίτης, Αγριμάκης, Βασάρας (56’ Χριστόπουλος), Μακρής.