Ελευθερόπουλος: «Θα είμαστε όταν πρέπει έτοιμοι» - ΒΙΝΤΕΟ

Κυριακή, Οκτώβριος 4, 2020 - 10:02πμ

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παιχτών του, παρά τη φιλική ήττα από τον Λεβαδειακό, ήταν ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος, οποίος τόνισε πως η Παναχαϊκή θα είναι έτοιμη για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Όσα δήλωσε ο προπονητής της Παναχαϊκής στο Panachaiki TV:

«Σήμερα σε αντίθεση με τα προηγούμενα παιχνίδια δεν είχαμε παθητικό ρόλο τα πρώτο 20 λεπτά και πατούσαμε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Τα παιδιά έκαναν όσα είχαμε πει, ωστόσο ο Λεβαδειακός ισορρόπησε το ματς και στα τελευταία λεπτά πήρε μέτρα και ήταν καλύτερος. Ο ρυθμός του αγώνα ήταν εξαιρετικός και στο δεύτερος μέρος απλά οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν σωστά μια από τις ευκαιρίες τους.

Το αποτέλεσμα σε ένα φιλικό παιχνίδι είναι το τελευταίο που με απασχολεί, το πρόσημο θεωρώ ότι είναι θετικό, συγκεντρώσαμε προτερήματα και μειονεκτήματα και θα είμαστε πανέτοιμοι στην πρεμιέρα.

Η Superleague 2 θα είναι ένα πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα με 4-5 ομάδες να βρίσκονται στην πρώτη γραμμή, όμως, εμείς θα φανούμε αντάξιοι της ιστορίας μας.

Όσο για τα μεταγραφικά, περιμένουμε την περίπτωση του Γιούση αλλά σε γενικές γραμμές το ρόστερ έχει κλείσει».