Eντός έδρας ήττα για τον Παναιγιάλειο

Σάββατο, Οκτώβριος 6, 2018 - 8:28μμ

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε ο Παναιγιάλειος από τον Ιάλυσο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

Από την αρχή οι γηπεδούχοι γνώριζαν τη δύσκολη αποστολή τους, καθώς αγωνίζονταν κόντρα σε ένα από τα  φαβορί για άνοδο στη Β΄ Εθνική, ωστόσο μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό προσπαθώντας να δυσκολέψουν το έργο των φιλοξενούμενων.

Οι Ροδίτες κατάφεραν να προηγηθούν στο 23ο λεπτό με ένα φοβερό σουτ του Σταυλά έξω και δεξιά από την «μελανόλευκη» περιοχή που αιφνιδίασε τον Ντούνη, «γράφοντας» το 0-1.

Στο 65΄ο Δελαπόρτας εκμεταλλεύτηκε μία στιγμιαία αμυντική αδράνεια του Παναιγιαλείου και μέσα από την περιοχή με δυνατό σουτ «εκτέλεσε» τον Ντούνη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ντούνης, Κυριακόπουλος, Σούλης, Μπακατσέλος (54΄ Σκούτας), Γραμματίκας, Λούγκος (83΄Αΐντίν), Δοξάκης, Τζανουλίνος, Κούντικ, Μητρόπουλος (60΄ Μάζης), Φουρτάδο

ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρούτσος, Κόλα, Σταυλάς (53΄Αθανασίου), Τσούπρος, Μακρυδημήτρης, Ρεκλείτης, Περογαμβράκης (65΄Κορέτα), Στεφανίδης (90΄Ιλόκα), Ντομίνγκεζ, Δελαπόρτας, Γεωργίου (86΄Χειμωνέττος)