Beach Volleyball Aνδρών: Το χάλκινο μετάλλιο στην Ισπανία

Σάββατο, Αύγουστος 31, 2019 - 5:50μμ

H Iσπανία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Beach Volleyball Ανδρών. Στον μικρό τελικό του ταμπλό οι Javier HUERTA PASTOR, Oscar JIMENEZ GUTIERREZ μετά από θρίλερ νίκησαν τους Σέρβους Dorde KLASNIC, Milos MILIC με 2-1 (21-10, 18-21, 17-15).

Οι Ισπανοί επικράτησαν άνετα στο 1ο σετ για να ακολουθήσει η μάχη στο δεύτερο στο οποίο οι Σέρβοι μετά το 15-15 κατάφεραν να κάνουν την διαφορά με την άμυνα και να ισοφαρίσουν σε 1-1 .

Το μετάλλιο κρίθηκε στο tie break με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν πόντο έως το 10-10.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με 14-13 και 15-14 και με ένα δικό τους μπλοκ και ένα λάθος των Σέρβων τελείωσαν τον αγώνα.

Οι Σέρβοι όπως και στον ημιτελικό στον οποίο ηττήθηκαν με 16-14, ομοίως  και στον μικρό τελικό έχασαν το μετάλλιο στις λεπτομέριες και έμειναν στην τέταρτη θέση.