Ωρα για ντέρμπι, ΝΟΠ - ΝΕΠ στο "Πεπανός" (6μ.μ.)

Σάββατο, Φεβρουάριος 2, 2019 - 10:52πμ

Αναμφίβολα το πιο σημαντικό παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Α2 Υδατοσφαίρισης των Ανδρών είναι το ντέρμπι των πρωτοπόρων ανάμεσα σε Πανιώνιο και Νηρέα Γέρακα που διεξάγεται στη Νέα Σμύρνη. Ένας αγώνας που θα κρίνει ποια ομάδα θα απολαύσει τη μοναξιά της κορυφής του Β' Ομίλου.

Ομως, στα καθ'ημάς έχουμε το πατρινό ντέρμπι ανάμεσα σε ΝΟΠ και ΝΕΠ για τον ίδιο όμιλο. Ένα παιχνίδι που αναμένεται να κλέψει τη παράσταση με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στη βαθμολογία καθώς τους χωρίζει μόλις ένας βαθμός.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ

Aναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες
Α' Όμιλος
Σάββατο 2/2
15:30 ΟΦΗ – ΑΕ Χαϊδαρίου
Εθνικό Κολυμβητήριο Ηρακλείου
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Καζούλης
19:00 Παναθηναϊκός – ΑΟΝΣ Μίλων
Δημοτικό Κολυμβητήριο Γουδή
Διαιτητές: Βόσικας, Βασιλείου
19:00 Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ηλυσιακός
Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου
Διαιτητές: Στεφανάκης, Κόκκινος

Κυριακή 3/2
17:00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου
Δημοτικό Κολυμβητήριο Ηλιούπολης
Διαιτητές: Βασιλείου, Λοϊζίδης

Βαθμολογία (5 αγώνες)
Παναθηναϊκός 15 (67-20)
Ηλυσιακός 10 (45-44)
ΑΟΝΣ Μίλων 9 (42-39)
ΑΕ Χαϊδαρίου 8 (45-40)
Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7 (40-49)
ΓΣ Ηλιούπολης 4 (35-45)
ΟΦΗ 2 (35-56)
ΝΟ Ρεθύμνου 1 (34-50)

Επόμενη αγωνιστική (9-10/2):
(9/2) ΝΟ Ρεθύμνου – Παναθηναϊκός
ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης
Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης
ΑΟΝΣ Μίλων – ΟΦΗ

Β' Όμιλος
Σάββατο 2/2
18:00 ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών
Κολυμβητήριο «Ολυμπιονίκης, Αντώνης Πεπανός»
Διαιτητές: Παραϊκταρίδης, Κυράνης Κ.

Κυριακή 3/2
14:00 ΑΣ Άρης – ΝΟ Λάρισας
Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο
Διαιτητές: Σπανούδης, Αγγελίδης
15:00 ΠΑΣ Φοίβος – ΟΥΚ Βόλου
Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο
Διαιτητές: Καρούλης, Μονιούδης
16:00 Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα
Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης
Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Ποσποτίκης

Βαθμολογία (5 αγώνες)
Πανιώνιος 15 (65-23)
Νηρέας Γέρακα 15 (59-28)
Άρης Θεσσαλονίκης 12 (52-39)
ΝΟ Πατρών 6 (42-34)
ΝΕ Πατρών 5 (45-41)
ΝΟ Λάρισας 4 (33-36)
ΟΥΚ Βόλου 1 (31-63)
ΠΑΣ Φοίβος 0 (23-86)

Επόμενη αγωνιστική (9-10/2):
(9/2) Νηρέας Γέρακα – Άρης Θεσσαλονίκης
ΝΟ Λάρισας – ΠΑΣ Φοίβος
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών
ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική