Η πρεμιέρα των ομάδων της Αχαΐας και της Ηλείας στη Γ' Εθνική

Πέμπτη, Σεπτέμβριος 13, 2018 - 2:21μμ
mikriliga

Πραγματοποιήθηκε χθες με επεισοδιακό τρόπο η κλήρωση των ομίλων της Γ’ Εθνικής. Η διαδικασία ξεκίνησε με αντιπαραθέσεις και αντεγκλήσεις για τον καταρτισμό των ομίλων αλλά τελικώς ολοκληρώθηκε κανονικά.

Ο Παναιγιάλειος αρχικά ζήτησε την αναβολή της διαδικασίας, όμως συμπεριλήφθηκε κανονικά στο πρόγραμμα της νέας χρονιάς.

Η πρώτη σέντρα θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Οι ομάδες τις Αχαΐας και της Ηλείας τοποθετήθηκαν στον 6ο όμιλο με τον Παναιγιάλειο να κάνει πρεμιέρα στη Ρόδο, απέναντι στον Διαγόρα, ο Πανηλειακός στη Ραφήνας απέναντι στην τοπική Θύελλα, ενώ ο νεοφώτιστος Πανμοβριακός υποδέχεται τον Φοίβο Κρεμαστής.

Στην πρώτη αγωνιστική προέκυψαν δύο τοπικά ντέρμπι με τη νεοφώτιστη Νίκη Τραγανού να υποδέχεται τον Αστέρα Αμαλιάδας και τον Διαγόρα Βραχνεΐκων τον ΠΑΟ Βάρδας.

Αναλυτικά:

Γ’ Εθνική – 1η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/09 16:00

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλας

Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης

Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης

Πανσεραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τρίγλιας

ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου

Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός

Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς

Ελπίς Σκουτάρεως/Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά

Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός

Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφας – Τηλυκράτης Λευκάδας

Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων

ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών

Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς

Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίς

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός

Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς

ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου

Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – ΑΠΟ Κερατσίνι

ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας

Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική

Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

ΑΟ Επισκοπής – ΟΦ Ιεράπετρα

ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατσαλένιος

Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος

Ιάλυσος – Παλληνιακός

Διαγόρας Βραχνεϊκων – ΠΑΟ Βάρδας

Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας

Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής

Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός

Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιολικός

Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω

Καλλιθέα – ΑΟ Χαλκίς

Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός

ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός

Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναρκαδικός

Μανδραϊκός – ΑΟ Κατασταρίου

Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα

Πάμισσος Μεσσήνης – ΑΕ Πελλάνας

Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος

Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός

ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου

Όπως ανακοινώθηκε, όλοι οι όμιλοι θα έχουν ρεπό στις 10 Μαρτίου με εξαίρεση τον 7ο όμιλο που θα έχει τρεις διακοπές (27/10, 27/01, 10/03) διότι είναι ο μοναδικός που απαρτίζεται από 12 ομάδες.

Όλα τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα να γίνουν Κυριακή. Μοναδική εξαίρεση η 5η αγωνιστική που έχει οριστεί για τις 27 Οκτωβρίου λόγω της Εθνικής εορτής.

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική