Για τον Β' Όμιλο, την Κυριακή, ο Πανιώνιος πήρε άλλη μια νίκη (11 στις 12, ενώ έχει και μια ισοπαλία), αυτή τη φορά επί του ΝΟ Πατρών με 9-6 και βρίσκεται αγκαλιά με την πρωτιά στη βαθμολογία (έχει και έναν αγώνα λιγότερο). Η ΝΕ Πατρών πέτυχε σημαντική νίκη εκτός επί του ΠΑΣ Φοίβου με 16-5, καθώς ισοβάθμησε με τον (4ο) συμπολίτη της ΝΟΠ (παίζουν μεταξύ τους την επόμενη αγωνιστική). Ο Άρης, τέλος, επικράτησε στη Θεσσαλονίκη με 11-5 του ΟΥΚ Βόλου.
Αναλυτικά τα ματς της Κυριακής:
Α' ΟΜΙΛΟΣ:
ΜΙΛΩΝ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 9-8. Οκτάλεπτα: 1-2, 2-1, 2-3, 4-2. Μίλων: Μανώλης 3, Κοκκάλας 1, Πετρόπουλος 1, Οικονομίδης 1, Σταυρόπουλος 2, Αρβανίτης 1. ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Καλής 3, Γιαβαρίδης 1, Κουρτίδης 1.
ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 7-7. Οκτάλεπτα: 0-3, 1-2, 1-2, 4-0. Δελφίνια Μεταμόρφωσης: Μερκουριάδης Π. 3, Καστανάκης 1, Μερκουριάδης Ν. 1, Τσιμιδάκης 1, Κανελλόπουλος Ορ. 1. ΝΟ Ρεθύμνου: Μακρυγιάννης 3, Παπαδάκης 2, Ασουμανάκης 1, Βυθούλκας 1.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9-6. Οκτάλεπτα: 0-0, 4-1, 2-1, 3-4. Πανιώνιος: Δημακόπουλος 1, Καρακάσης Ν. 1, Αλεβίζος 1, Βέκκος Μ. 2, Δούκας 2, Γαβαλάς Γ. 2. ΝΟ Πατρών: Πολάτος 1, Κανελλόπουλος Β. 3, Δίπλαρος 1, Γκότσης 1.
ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ– ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 11-5. Οκτάλεπτα: 2-2, 3-1, 3-0, 3-2. Άρης Θεσσαλονίκης: Παπαθεωδόρου 4, Αλιαπούλιος 2, Μουστεράκης 1, Μίχας 1, Γκάρλης 1, Αρώνης 1, Σολογάννης 1. ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης 2, Λέτσιος 1, Ζακυνθινός 1, Χαμίτης 1.
ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 5-16. Οκτάλεπτα: 2-3, 1-6, 1-4, 1-3. ΠΑΣ Φοίβος: Πουλής 2, Κανδύλας 2, Μαραγκός 1. ΝΕ Πατρών (Λάμπρος Αναστασόπουλος): Τουλγαρίδης 2, Τραυλός 2, Φυκούρας 3, Καρύδης 3, Δουρίδας 2, Αντίοχος 4.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ (12 αγ.):
1. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 171-55 33 (11 αγ.)
2. ΜΙΛΩΝ 110-96 24
3. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 107-96 23
4. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 94-105 17
.......................................................
5. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 104-93 17
6. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. 78-127 11
7. ΟΦΗ 69-101 6 (11 αγ.)
8. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 78-137 3
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
Επόμενη αγωνιστική (13η), 8/5: ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΦΗ, Ηλυσιακός – Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Μίλων – Παναθηναϊκός.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ (12 αγ.):
1. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 128-57 31 (11 αγ.)
2. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 118-78 30
3. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 115-85 26
4. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 105-88 15
......................................................
-. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 114-102 15
6. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 98-92 13
7. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 71-127 7
8. ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 52-172 0 (11 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας Πανιώνιος – ΠΑΣ Φοίβος
Επόμενη αγωνιστική (13η), 8/5: Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών, ΝΟ Λάρισας – Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΣ Φοίβος.