Εξαιρετική η παρουσία των Φοινίκων στο αναπτυξιακό τουρνουά πινγκ πονγκ

Κυριακή, Μάρτιος 13, 2022 - 8:00πμ
Ο σύλλογος συμμετείχε στους αγώνες με 1 αθλήτρια και 4 αθλητές

Με μεγάλη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία διοργανώθηκε το σαββατοκύριακο 5 και 6 Μαρτίου στο Βυζαντινό Αθλητικό Κέντρο, στον Άλιμο, το αναπτυξιακό τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης του Α.Σ. Πέρα Αθηνών.
Ήταν το 4ο της περιόδου 2021-2022, το μοναδικό που θα γίνει φέτος στην Αττική και αυτό που συγκέντρωσε τον μεγαλύτερο αριθμό αθλητών έως τώρα. Πήραν μέρος 176 αγόρια και κορίτσια από 47 σωματεία της χώρας και στο παρκέ της αίθουσας «Μιχάλης Παγιώτης» χάρισαν θέαμα και δυνατές αναμετρήσεις στους φίλους του αθλήματος. Οι αγώνες οργανώθηκαν εξαιρετικά από την ΕΦΟΕπΑ. και το Πέρα Αθηνών και σε συνθήκες που άφησαν ικανοποιημένες όλες τις αποστολές.
Ο σύλλογος μας συμμετείχε στους αγώνες με1 αθλήτρια και 4 αθλητές.
Ιδιαίτερη ήταν η παρουσία των Φοινίκων στην κατηγορία των παίδων με την κατάκτηση της 2ης και 3ης θέσης.
Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ Νο 2 της κατάταξης των μετεχόντων κατέλαβε την 2η θέση
Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Νο 5 της κατάταξης κατέλαβε την 3η θέση
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Νο 8 της κατάταξης κατέλαβε την 8η θέση
Στην κατηγορία των κορασίδων η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΠΙΤΧΑΒΑ Νο 12 της κατάταξης κατέλαβε την 6η θέση
Στους παμπαίδες Με τον ΜΙΧΑΛΗ ΜΠΙΤΧΑΒΑ Νο 9 της κατάταξης που κατέλαβε την 10η θέση.