«Βυθίζεται» ο Παναιγιάλειος-Σπουδαία νίκη του Διαγόρα στον Πύργο

Κυριακή, Φεβρουάριος 17, 2019 - 6:44μμ

Με την 19η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον 6ο όμιλο. Ο Παναιγιάλειος γνώρισε νέα ήττα, αυτή τη φορά στη Βάρδα και βλέπει πιο έντονο από ποτέ το φάσμα το υποβιβασμού.

Μεγάλο διπλό πήρε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων στην έδρα του ιστορικού Πανηλειακού και πλέον έχει αποκτήσει διαφορά ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ αναμενόμενη ήττα γνώρισε ο Πανμοβριακός στη Ρόδο από τον Διαγόρα και επικεντρώνεται στη δύσκολη συνέχεια.

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:

Φοίβος Κρεμαστής-Ιάλυσος 0-2

Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαρναϊκός 0-4

ΠΑΟ Βάρδας-Παναιγιάλειος 2-1

Διαγόρας-Πανμοβριακός 3-0

Θύελλα Ραφήνας-Νίκη Τραγανού 0-0

Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1

Η βαθμολογία

Ιάλυσος Ρόδ. 47
———————————–
Διαγόρας Ρόδ. 41
———————————–
ΠΑΟ Βάρδας 33
Παλληνιακός 26
Θύελλα Ραφ. 26
Διαγόρας Βραχν. 24
Πανηλειακός 24
Αχαρναϊκός 20
———————————–
Νίκη Τραγανού 19
Πανμοβριακός Ριόλ. 16
Παναιγιάλειος 15
Φοίβος Κρεμαστής 12
Αστέρας Αμαλ. 3

Τα αποτελέσματα των άλλων ομίλων:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0

Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου 2-1

ΑΕ Καλαμπακίου-Αετός Ορφανού 3-0

Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-0

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0

Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-2

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΟ Κοσμίου 0-2

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0

Μελιτέας Μελίτης-Βέροια 0-4

Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου 2-2

Εδεσσαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας 1-0

ΑΣ Γιαννιτσά-ΑΠΕ Λαγκαδά 3-0

Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Τρίγλιας 3-0

Μακεδονικός-Ερμής Αμυνταίου 1-1

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-Γρεβενά Αεράτα 6-0

Μακεδονικός Σιάτιστας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-2

Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α

Σούλι Παραμυθιάς-Θεσπρωτός 0-0

Θρίαμβος Σερβιανών-ΑΕ Λευκίμμης 2-2

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-2

Ρεπό: Κρόνος Αργυράδων

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2

Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0

ΑΣ Μετέωρα-ΓΣ Αλμυρού 0-3

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 2-0

Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Στυλίδας 0-3 α.α

Θησέας Αγριάς-Φωκικός 3-1

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Επισκοπής 1-3

ΑΟ Παλαιόχωρας-Ιωνικός 0-0

Ατσαλένιος-Εθνικός 3-0

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Νεάπολης 4-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Αμπελακιακός 2-1

Προοδευτική-Κερατσίνι 2-2

Ρεπό: Γιούχτας

7ος όμιλος

17η αγωνιστική

Πανθηραϊκός-Απολλων Ερέτριας 1-0

Ηλυσιακός-Καλλιθέα 2-1

Χαλκίδα-Θύελλα Καμαρίου 1-1

Αιγάλεω-Αιολικός 1-0

Χαραυγιακός-Άγιοι Ανάργυροι 1-0

Άγιος Ιερόθεος-Κόρινθος 3-0

8ος όμιλος

ΑΕ Πελλάνας-Παναρκαδικός 1-0

Καλαμάτα-ΑΟ Κατασταρίου 0-0

Ερμιονίδα-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1

ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0

ΑΟ Υπάτου-Πάμισος 3-0

Παναργειακός-Ένωση Λέρνας 1-0

Ασπρόπυργος-Μανδραϊκός 4-0

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική