«Βυθίζεται» ο Παναιγιάλειος-Πρέμιερ Λιγκ στη Βάρδα

Κυριακή, Ιανουάριος 27, 2019 - 11:57μμ

Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Παναιγιάλειος και Διαγόρας Βραχνεΐκων έμειναν στο «μηδέν», με τους Αιγιιώτες να είναι πλέον σε οριακή κατάσταση.

Ο Παναιγιάλειος δεν κατάφερε να κερδίσει τη Νίκη Τραγανού στο Αίγιο και παρέμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων από την άλλη με την ισοπαλία που απέσπασε στο Μενίδι, από τον Αχαρναϊκό διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας των 3 βαθμών από την τους διώκτες τους.

Κάτι από Πρέμιερ Λιγκ θύμισε το ντέρμπι της Ηλείας στη Βάρδα με τον τοπικό ΠΑΟ και τον Πανηλειακό να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 4-4.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:

Αστέρας Αμαλιάδας-Φοίβος Κρεμαστής 0-2

Ιάλυσος-Διαγόρας 0-0

Αχαρναϊκός-Διαγόρας Βραχνέικων 0-0

Παναιγιάλειος-Νίκη Τραγανού 0-0

Παλληνιακός-Θύελλα Ραφήνας 1-1

ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός 4-4

Ρεπό: Πανμοβριακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Ιάλυσος 38
2 Διαγόρας Ρόδου 32
3 ΠΑΟ Βάρδας 24
4 Πανηλειακός 23
5 Παλληνιακός 23
6 Θύελλα Ραφήνας 22
7 Νίκη Τραγανού 18
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 15
9 Αχαρναϊκός 15
10 Πανμοβριακός 15
11 Παναιγιάλειος 14
12 Φοίβος Κρεμαστής 11
13 Αστέρας Αμαλιάδας 3

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Κεραυνός Πέρνης-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αετός Ορφανού 1-3

Καβάλα-Άρης Αβάτου 2-0

ΠΑΟ Κοσμίου-Αλέξανδρος Κιλκίς 1-2

Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός 0-2

Ορφέας Ξάνθης-ΑΕ Καλαμπακίου 0-0

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Νέστος Χρυσούπολης 0-1

2ος όμιλος

Αλμωπός Αριδαίας-ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1

ΑΠΕ Λαγκαδά-Άρης Παλαιοχωρίου 2-4

ΠΟ Τρίγλιας-Βέροια 1-3

Ερμής Αμυνταίου-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-2

Μακεδονικός-Μελιτέας Μελίτης 5-1

Νίκη Αγκαθιάς-Αγροτικός Αστέρας 1-0

ΑΣ Γιαννιτσά-Εδεσσαϊκός 1-4

3ος όμιλος

ΑΕ Λευκίμμης-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α

Τηλυκράτης Λευκάδας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 2-0

Κρόνος Αργυράδων-Μακεδονικός Σιάτιστας 2-0

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-1

Θρίαμβος Σερβιανών-Σούλι Παραμυθιάς 0-0

Θεσπρωτός-Μακεδονικός Φούφα 1-0

Ρεπό: Γρεβενά Αεράτα

4ος όμιλος

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΣ Μετεώρα 0-3 α.α

Πιερικός-Ολυμπιακός Βόλου 1-2

Νίκη Βόλου-ΑΟ Σελλάνων 2-0

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΓΣ Αλμυρού 2-1

ΑΟ Στυλίδας-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0

Φωκικός-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1

Θησέας Αγριάς-Αστέρας Ιτέας 1-2

5ος όμιλος

ΑΕ Νεάπολης-Ατρόμητος Πειραιά 0-0

Αμπελακιακός-Εθνικός 0-1

Κερατσίνι-Ιωνικός 0-2

Γιούχτας-ΑΟ Παλαιόχωρας 4-2

Προοδευτική-Ατσαλένιος 1-0

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0

Ρεπό: Επισκοπή

8ος όμιλος

Καλαμάτα-ΑΟ Εικοσιμίας 9-0

ΑΟ Κατασταρίου-Αμβρυσσέας Διστόμου 3-0

Ένωση Λέρνας-Ερμιονίδα 0-2

Μανδραϊκός-Πάμισος 2-0

Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη 5-0

ΑΕ Πελλάνας-ΑΟ Υπάτου 0-0

Ασπρόπυργος-Παναργειακός 2-1

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική