Στις 9 Νοεμβρίου στο ΟΑΚΑ το πρώτο ευρωπαϊκό ντέρμπι των «αιωνίων»

Τετάρτη, Ιούλιος 11, 2018 - 5:43μμ

Στις 9 Νοεμβρίου ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, στο πρώτο ευρωπαϊκό ντέρμπι «αιωνίων» της σεζόν 2018-19 στη Euroleague.

H διοργανώτρια Αρχή ανακοίνωσε το πρόγραμμα του πρώτου γύρου στη φάση των ομίλων, με το εναρκτήριο τζάμπολ, όπως είχε γίνει ήδη γνωστό από χθες (9/7), να έχει οριστεί για τις 11 Οκτωβρίου.

Στις 11 Οκτωβρίου το πρώτο τζάμπολ στη Euroleague

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στον πρώτο γύρο της Euroleague έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική (11-12/2018)

Πέμπτη, 11/10

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)       21:00

Παρασκευή, 12/10

Κίμκι (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                     20:00

2η Αγωνιστική (16-17/10/2018)

Τρίτη, 16/10

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ      21:30

Τετάρτη, 17/10

Μπασκόνια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ               21:30

3η Αγωνιστική (18-19/10/2018)

Πέμπτη, 18/10

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Γκραν Κανάρια (Ισπανία)         21:00

Παρασκευή, 19/10

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)            21:00

4η Αγωνιστική (25-26/10/2018)

Πέμπτη, 25/10

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)         21:00

Παρασκευή, 26/10

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)   21:00

5η Αγωνιστική (1-2/11/2018)

Πέμπτη, 1/11

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ              19:00

Παρασκευή, 2/11

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ    20:00

6η Αγωνιστική (9/11/2018)

Παρασκευή, 9/11

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                      21:00

7η Αγωνιστική (15-16/11/2018)

Πέμπτη, 15/11

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)            21:00

Παρασκευή, 16/11

Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ        19:30

8η Αγωνιστική (20-21/11/2018)

Τρίτη, 20/11

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ        21:30

Τετάρτη, 21/11

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)           21:00

9η Αγωνιστική (22-23/11/2018)

Πέμπτη, 22/11

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)           21:00

Παρασκευή, 23/11

Μπασκόνια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             21:30

10η Αγωνιστική (29-30/11/2018)

Πέμπτη, 29/11

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)      21:00

Παρασκευή, 30/11

Κίμκι (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ                   19:00

11η Αγωνιστική (6-7/12/2018)

Πέμπτη, 6/12

Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     20:00

Παρασκευή, 7/12

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)          21:30

12η Αγωνιστική (13-14/12/2018)

Πέμπτη, 13/12

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Αναντολού Εφές (Τουρκία)          21:00

Παρασκευή, 14/12

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Νταρουσάφακα (Τουρκία)          21:30

13η Αγωνιστική (18-19/12/2018)

Τρίτη, 18/12

Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ             22:00

Τετάρτη, 19/12

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ         22:00

14η Αγωνιστική (20-21/12/2018)

Πέμπτη, 20/12

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Γκραν Κανάρια (Ισπανία)           21:00

Παρασκευή, 21/12

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)          21:00

15η Αγωνιστική (27-28/12/2018)

Πέμπτη, 27/12

Νταρουσάφακα (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ            19:15

Παρασκευή, 28/12

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)            21:00

 

ΑΠΕ-ΜΠΕ

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική