Παπαδημητρίου: «Ο Προμηθέας αποτελεί παρελθόν, ετοιμαζόμαστε για την Παναχαϊκή»

Τετάρτη, Νοέμβριος 21, 2018 - 10:41πμ

Το μπλακ-άουτ της γ΄ περιόδου ήταν αρκετό για να βραχυκυκλώσει τον Αίολο Αγυιάς και τελικά να τον οδηγήσει στην ήττα από τον Προμηθέα 2014 με σκορ 75-64, στο μεγάλο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑ-Η.Ο προπονητής του Αίολου, Ανδρέας Παπαδημητρίου δήλωσε τα εξής αμέσως μετά το παιχνίδι:

«Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Στο α΄ ημίχρονο ήμασταν εξαιρετικοί, στο γ΄ 10λεπτο, όμως με ένα επιμέρους σκορ 29-8 και 9/16 τρίποντα συνολικά στο β΄ μέρος, οι αντίπαλοί μας πήραν σημαντικό προβάδισμα.

Οι παίκτες μου, όμως, στο δ΄ 10λέπτο γύρισαν το παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Για εμάς αποτελεί ήδη παρελθόν ο συγκεκριμένος αγώνας και ετοιμαζόμαστε για το ντέρμπι με την Παναχαϊκή».