Ξεχώρισαν οι μικροί αθλητές του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών

Κυριακή, Σεπτέμβριος 30, 2018 - 7:30μμ

Ολοκληρώθηκε, με επιτυχίες για τον Ποδηλατικό Όμιλο Πατρών το πανελλήνιο παιδικό πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου. Κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες, με καταιγίδα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, οι νεαροί αθλητές του τα κατάφεραν εξαιρετικά.

Στο τελικό σπριντ ο Νίκος Μπουλιάς κατέλαβε την 8η θέση μεταξύ 80 αθλητών που πήραν εκκίνηση, ακολούθησαν οι Γιάννης Βαρώτσος και Θόδωρος Λουκόπουλος και συνολικά οι 7 αθλητές του τερμάτισαν μέσα στους πρώτους 40.

Την προηγούμενη μέρα στην ατομική χρονομέτρηση είχαμε 4 αθλητές στην πρώτη 25άδα μεταξύ 71 τερματισάντων.

Συνολικά εγκατέλειψαν πάνω από 30 αθλητές κύρια λόγω των καιρικών συνθηκών. Η Δήμητρα Μητρούλια κατέλαβε την 9η θέση στο ατομικό χρονόμετρο.

Φυσικά, στο εφηβικό, είχαμε τα δύο ασημένια του Δημήτρη Φραμπίτση.

Προπονητές είναι ο Τάκης Λαϊνάς και ο Παύλος Χαλκιόπουλος.