Νέα ήττα για Παναιγιάλειο

Κυριακή, Μάιος 6, 2018 - 7:33μμ

Όλο και πιο κοντά στη Γ' Εθνική βρίσκεται ο Παναιγιάλειος μετά την ήττα με  2-1 από τον Απόλλωνα Πόντου, αν και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0.

Στον αγωνιστικό τομέα ο Ανδρέας Σταματής στο 7ο λεπτό είχε την πρώτη καλή ευκαιρία για τη γηπεδούχο με σουτ στο δοκάρι και ακολούθησε αρκετή πίεση από τους γηπεδούχους που τελικά έφτασαν στο γκολ μετά από μεγάλο λάθος του τερματοφύλακα Καλογεράκη που εκμεταλλεύθηκε ο Κόκκορης στο 31'.

Μετά τη διακοπή για το ημίχρονο, ο Απόλλων Πόντου εμφανίστηκε μεταμορφωμένος, ισοφάρισε άμεσα με κεφαλιά του Καπία (48'), είχε δύο διαδοχικά δοκάρια με τον Μπρίτο (50', 51') και τελικά πήρε τη νίκη με τον Βλαχομήτρο στο 63ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα τελείωσε το παιχνίδι, αφού δεν υπήρχαν ψυχικά αποθέματα από την ομάδα του Αιγίου που έχασε και τις μαθηματικές της ελπίδες για την παραμονή στην κατηγορία με τα δεδομένα που υπάρχουν σήμερα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Αθανασίου, Γραμματίκας, Γαβριηλίδης, Μηλιώτης, Τζανουλίνος (84' Καναβέτας), Σμίλτος, Γκούμας, Κάναλς (68' Χαρίτος), Κόκκορης (79' Δοξάκης), Σταματής, Ζαφειράκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Λιόνης, Καλί, Καπίας, Γεωργιάδης, Συμελίδης (18' Γκουγκούδης), Ηλιάδης (46' Βλαχομήτρος), Καλαϊτζίδης (80' Τσεμπερίδης), Καλογέρης, Χασομέρης, Μπρίτο.