Θέαμα από τους προπαίδες: Πάτρα - Αετός Ρίου 4-5

Κυριακή, Μάρτιος 25, 2018 - 12:58μμ

Όσοι επέλεξαν να το δουν, στάθηκαν τυχεροί γιατί παρακολούθησαν ένα πραγματικά πλούσιο θέαμα -τηρουμένων των αναλογιών της κατηγορίας- στο Δημοτικό Γήπεδο του Σαραβαλίου ανάμεσα στον Α.Ε ΠΑΤΡΑ και τον Αετό Ρίου με σκορ 4-5, το Σάββατο (24/3) για το πρωτάθλημα ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ 2017-18 Β Φάση Grassroots B (3η αγωνιστική).
Ο Κονδύλης άνοιξε το σκορ για τον Α.Ε ΠΑΤΡΑ στο πέμπτο λεπτό, με τον Αετό Ρίου να ανατρέπει γρήγορα το σκορ με δυο τέρματα του Μπασκούτα και του Ζαφειρόπουλου με το σκορ να διαμορφώνεται στο 1-4 στο Α' ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος, ο Α.Ε ΠΑΤΡΑ κατάφερε να ισοφαρίσει με σκόρερ τους Κονδύλη, Μούρτζη και Κουρή σε διάστημα 15 λεπτών. Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, ο Αετός Ρίου κατάφερε να πάρει την νίκη με το εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Μαρινάι.
Διαιτητής: Δημήτριος Σπυροπουλος, βοηθοί Χατζιράϊ Εντιόν, Αλέξιος Σταθόπουλος.