Α' ΕΠΣΑ: Προβάδισμα για τον τελικό, Θύελλα και Πανμοβριακός

Τετάρτη, Απρίλιος 26, 2023 - 7:15μμ
Ο Πανμοβριακός

Ο Πανμοβριακός επικράτησε 2-1 με ανατροπή του Άρη Πατρών (26/4) και έχει το πάνω χέρι για πρόκριση στον τελικό του 93ου πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Αχαΐας.

Ο Γιάννης Σπανός είχε βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα της Πάτρας μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά Ρουμπάτος και Μ. Παναγιωτόπουλος, έφεραν τούμπα το ματς, με τον Άρη να αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 65ο λεπτό λόγω αποβολής του Κουτρούμπα.

Ο Άρης προκρίνεται μόνο με νίκη στη ρεβάνς (υπερτερεί σε οποιαδήποτε ισοβαθμία λόγω πλονεκτήματος θέσης στην κανονική διάρκεια).

Στο άλλο παιχνίδι η Θύελλα Πατρών πήρε προβάδισμα μετά το 1-1 στο Αίγιο με τον Παναιγιάλειο. Στο 26΄ μετά από κόρνερ του Λιάτου, με αριστερό πλασέ ο Γκάτσης άνοιξε το σκορ για τον Παναιγιάλειο. Στο 31΄ ο Σκεπετάρης ξεχάστηκε από την άμυνα του Παναιγιαλείου και ισοφάρισε 1-1.