Fight club Patras: Χάλκινη η Λεβαντή στο Πανελλήνιο

Δευτέρα, Απρίλιος 24, 2023 - 8:00μμ
Εξαιρετική εμφάνιση για Φλουσκούνη

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Λεβαντή Νεφέλη στα -73 kg στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών που έλαβε χώρα στις 20 Απριλίου στην Θεσσαλονίκη.

Σε ανακοινωσή του, ο σύλλογος Fight club Patras, αναφέρει: "Η αθλήτρια μας έχασε στον ημιτελικό στις επαφές στον δεύτερο γύρο, να σημειωθεί ότι φέτος λόγω πανελληνίων εξετάσεων δεν έκανε την ανάλογη προετοιμασία.
Ο Φλουσκούνης Χαράλαμπος στην κατηγορία των -68 kg πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση,  χάνοντας και αυτός τελευταία στιγμή στο πόντο. Και οι δυο αθλητές έχασαν από τους αθλητές που κατέκτησαν τις αντίστοιχες κατηγορίες.
Τίποτα δεν είναι τυχαίο, η υπομονή, η συνέπεια και η προσπάθεια, ανταμείβονται αν όχι σήμερα σίγουρα στο προσεχές μέλλον.
Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας, αλλά και σε όλους τους πατρινούς αθλητές-τριες που κατάφεραν να διακριθούν σε ένα τόσο δυνατό και σημαντικό πρωτάθλημα".