Eλπίδες παραμονής για Παναιγιάλειο

Κυριακή, Μάρτιος 11, 2018 - 7:08μμ

Ο Παναιγιάλειος πήρε σημαντική νίκη με 2-1 επί του Αιγινιακού και μείωσε τις αποστάσεις από την γραμμή της σωτηρίας. Οι τρεις βαθμοί απέναντι στην ομάδα της βόριεας Πιερίας είχαν διπλή σημασία, αφού έδωσαν ανάσα στη «Μαύρη Θύελλα», ενώ παράλληλα την κράτησαν σε «λογική» απόσταση από τον αντίπαλό της.

Ο Παναιγιάλειος προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Ανδρέα Σταματή, ενώ ο Αγιούποφ σημείωσε και δεύτερο γκολ, στο 37ο λεπτό, το οποίο ακυρώθηκε κακώς ως οφσάιντ, κάτι που φάνηκε και από την κάμερα που ήταν στο γήπεδο.

Ο Αιγινιακός που ήταν πολύ κακός στην αναμέτρηση κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ανδρικόπουλο στο 54ο λεπτό, αλλά η αντίδραση των γηπεδούχων  ήταν άμεση και ο Ζαφειράκης έδωσε πάλι το προβάδισμα (58’).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Μηλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούμας, Τζανουλίνος, Σκαρτσίλας, Ζαφειράκης (89’ Τζένετ), Αγιούποφ (71’ Δοξάκης), Σταματής (93’ Χαρίτος).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος, Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Αντωνιάδης (51’ Χότζιτς) , Ζούρκος, Γκατσολάρι, Παπαδόπουλος (65’ Φουρτζίου), Πέριτς (70’ Μπιλάλι), Σοφιάνης.