Παιχνίδια μικρών σχέσεων περιελάμβανε η σημερινή (7/12) προπόνηση της Παναχαϊκής στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.
Ο Μυτίδης ακολούθησε ένα μέρος της προπόνησης, με ενθαρρυντικά δείγματα για συμμετοχή του στο παιχνίδι της Κυριακής (11/12) με το Αιγάλεω.
Παράλληλα ο Karaklajic N. μπήκε κανονικά στην προπόνηση, ύστερα από τριήμερη απουσία του λόγω ίωσης, ενώ ο Niltinhio συμμετείχε σχεδόν σε όλο το μέρος της προπόνησης και στο τέλος συζήτησε μάλιστα και με τον προπονητή.
Μεγάλο πονοκέφαλο του Σούλη Παπαδόπουλου αποτελεί ο Liporace, ο οποίος ξεκίνησε σε χαλαρούς ρυθμούς αφού ένιωσε ξανά ενοχλήσεις στον δικέφαλο μηριαίο ύστερα από τον τραυματισμό που υπέστη στο ματς με την Ηλιούπολη την Παρασκευή (02/12).
Επόμενη προπόνηση αύριο Πέμπτη (08/12) στο γήπεδο της Παναχαϊκής ΓΕ.
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ Η Κ19
Στα Ζαρουχλέικα αγωνίστηκε σήμερα η Κ19 της Παναχαϊκής απέναντι στον Ατρόμητο Πατρών, στην β' προκριματική φάση του 65ου Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΠΣ Αχαΐας και αποκλείστηκε χάνοντας 1-0.
Παναχαϊκή Κ19 (Ράντος): Γεωργόπουλος, Ανδριακόπουλος, Γερολυμάτος, Τασσόπουλος (45' Σταθόπουλος), Σταυρόπουλος, Βατής (60' Νικολόπουλος), Διαμαντόπουλος (45' Ξένος), Κατσαΐτης, Παπαηλιού (67´Μουρτζόπουλος) , Ντούνης, Κουραχάνης (45' Ντεντόπουλος).
Aναλυτικά τα αποτελέσματα:
Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 0-1 (43′ Πανόπουλος)
Ατρόμητος Πατρών-Παναχαϊκή Γ.Ε. Πατρών 1-0 (28′ Μπακόπουλος)
Δόξα Παραλίας-Πάτραι Α.Π.Σ. 1-3
Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Μπεγουλακίου 0-1
Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Νιφορεΐκων 5-1
Ατρόμητος Λάππα 2015-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-1 κ.α., 1-1 παρ., 2-4 πεν (87′ Λ. Αγγελόπουλος / 62′ πεν. Αποστολόπουλος)
Αστήρ Τέμενης-Αιγείρας Ακράτας ΑΕ 2-4
Άρης Πατρών-Δίας Σαραβαλίου 4-1 (20’ Αγγελής, 30’ Γεωργόπουλος, 39’ Πανάρετος, 55’ πεν. Μητρόπουλος / 52’ Ζησιμόπουλος)
Άτλας Α.Σ.-Αετός/Αστραπή 0-1
Αχαΐκή- Ικαρος Λακκόπετρας Δεν έγινε (οι γηπεδούχοι δεν είχαν το έγγραφο τέλεσης του αγωνα)
Τα υπολοιπα παιχνίδια:
Ροιτίκων 14/12 14:30 Ροϊτίκων ΑΕ - Λιμνοχώρι
Ροδιάς 14/12 14:30 Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου - Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Ρίου 14/12 14:30 Αετός Ρίου - Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου
Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) 14/12 14:30 Πάτρα 2005 A.E. - Θύελλα Πατρών
Προσφυγικών 14/12 14:30 Νεάπολη ΑΕ - Εθνικός - Πολύτεκνος
Ζαρουχλεΐκων 14/12 14:30 Αναγέννηση Πατρών - Περιβόλα
Χαλανδρίτσας 14/12 14:30 Σταροχώρι - Τριταίας ΑΟ - "Ο Τριταιικός"
Νιφορεΐκων 14/12 14:30 Κρίνος - Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Νίκης Προαστίου 14/12 14:30 Νίκη Προαστείου - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Αγυιάς 14/12 15:00 Αίας Πατρών - Απόλλων Εγλυκάδος
Αγυιάς 28/12 14:30 Δαβουρλής K. 92 - Αστέρας Μιντιλογλίο