Ισοπαλία Πάτραι * Νίκες Διαγόρα, Θύελλας, Αχαϊκής, Παναιγιαλείου, Κεραυνού (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Σάββατο, Νοέμβριος 26, 2022 - 9:16μμ
Το Πάτραι

Το Πάτραι έμεινε στο 2-2 με τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου και δεν τα κατάφερε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι στον 4ο Όμιλο της Γ Εθνικής.

O Mπιτζής στο 14ο λεπτό έκανε το 0-1, αλλά ο Σαμπανέι στο 28΄ ισοφάρισε και στο 47ο ο ίδιος παίκτης έβαλε σε θέση οδηγού τους "πράσινους" από την "άσπρη βούλα". Το μοιραίο ήρθε στο 82ο λεπτό με τον Γεωργίου να ισοφαρίζει σε 2-2!

Ασταμάτητος είναι ο Πανθρακικός στον 1ο όμιλο, καθώς επικράτησε 3-0 του Ορφέα Ξάνθης, έχοντας το απόλυτο των νικών. Ο Πανδραμαϊκός επιβλήθηκε 4-0 του Μ. Αλέξανδρου Ορφανίου και ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε 2-0 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Ο Άρης Αβάτου επικράτησε 1-0 της Δόξας Δράμας, ενώ ο Καμπανιακός διέλυσε με 4-0 την Αλεξανδρούπολη FC. Θερμαϊκός Θέρμης και Βύρων Καβάλας έμειναν στο 1-1, ενώ ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας νίκησε 2-1 τον Νέστο Χρυσούπολης.

Στον 4ο όμιλο, ο ΑΠΣ Πάτραι στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του έμεινε στο 2-2 με τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Στον 5ο όμιλο, ο Πόρος επικράτησε 1-0 του ΑΟ Τυμπακίου, χάρη στο τέρμα του Άγγελου Καστελιανάκη.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με κεφαλιά του Μιχάλη Σπανού στο 95’, ο Παναιγιάλειος νίκησε 1-0 την Αστραπή/Αετό στο γήπεδο Α. Κάνιστρας και λυτρώθηκε κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι, Εθνικός Πατρών – Κεραυνός 1-2 (33’ Αναγνωστόπουλος – 46′ Γραμματικόπουλος, 89′ πέναλτι Αργυρόπουλος)

Α' ΟΜΙΛΟΣ
Λιμνοχώρι – Διαγόρας 0-1 ΤΕΛΙΚΟ: 57' Θωμάς
Αχαιός – Θύελλα Πατρών 1-2 ΤΕΛΙΚΟ: 27' πέναλτι Γραμματικόπουλος - 1' Κωνσταντινίδης, 71' Κουτσαντώνης
Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή 0-3 ΤΕΛΙΚΟ: 75' 90' Φωτόπουλος, 78' Σέρμπος. ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ: 57_ Στάμος (Δόξα) άουτ
Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων 2-0 ΤΕΛΙΚΟ: 42' Βαλογιάννης, 85' Κριμπάς. ΚΟΚΚΙΝΗ: 90' Κυριακόπουλος (Δόξα)
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Ατρόμητος 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Απόλλων Εγλυκάδας – Αιγείρα/Ακράτα 0-2 ΤΕΛΙΚΟ: 32' Μητρόπουλος πέναλτι, 37' Καλούδης
Αστραπή/Αετός – Παναιγιάλειος 0-1: 95' Μ. Σπανός
Εθνικός Πατρών – Κεραυνός 1-2

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φαραικός-Παναχαϊκός 4-0 (18′, 23′, 40′ Απ. Βέρρας, 90′ Λάβδας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Άνω Καστρίτσι-Καλάβρυτα 2-4 (31′ πεν., 65′ πεν. / 21′ Σαλάι, 47′ Καλαμαράς, 55′ Ασπρούκος)

Ζαβλάνι-Φοινικας Ζήριας 2-1 (Zησιμόπουλος, Ανδρικόπουλος – Αναστόπουλος)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΑ

Το παιχνίδι Παναιγιάλειος – Κεραυνός ξεχωρίζει από την κλήρωση του β’ γύρου του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Συνοπτικά τα ζευγάρια: