Τέσσερα μετάλλια και πανελλήνιο ρεκόρ ο ΑΣ Προαστείου στην Ναύπακτο

Τρίτη, Σεπτέμβριος 27, 2022 - 10:00πμ
Δείτε αναλυτικά τις επιτυχίες του πατρινού συλλόγου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε για τον Αθλητικό Σύλλογου Προαστείου ο 2ος πανελλήνιος αγώνας τοξοβολίας στην Ναύπακτο το Σάββατο 24/9, καθώς ο σύλλογος με 6 συμμετοχές κατέκτησε 4 μετάλλια και ο μικρός του αθλητής Βλάχος Γεώργιος κατέρριψε το πανελλήνιο ρεκόρ, στην κατηγορία ολυμπιακού τόξου παμπαίδων με 686 που κατείχε από τον Ιούνιο στην Πάτρα με 678, κατακτώντας το χρυσό στην κατηγορία δίνοντας μεγάλη χαρά στον σύλλογο. Άλλα 3 μετάλλια κατέκτησαν η Μηλιώνη Μαρίνα χρυσό στην κατηγορία Ολυμπιακό T1 κορασίδων ενώ ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν ο Βάββας Δημήτριος στην κατηγορία ολυμπιακού τόξου ανδρών Β και η Καλαβριζιώτη Δήμητρα στην κατηγορία ολυμπιακό τόξο πανκορασίδων. Πέμπτη θέση κατέκτησε ο Γεώργιος Λαμπρόπουλος στην κατηγορία Ολυμπιακό τόξο αναπτυξιακό ανδρών και ο Κατριμπούζας Νίκος έκανε πολύ καλή παρουσία. Ο σύλλογος συμμετείχε επίσης στην επιτυχία της διοργάνωσης καθώς είχε αναλάβει την οργάνωση του αγωνιστικού χώρου από τα έμπειρα στελέχη του. Ο Αθλητικός Σύλλογος Προαστείου συγχαίρει και ευχαριστεί όλους τους αθλητές και τα μέλη του καθώς και όσους συμμετείχαν στον αγώνα και τους εύχεται ανάλογα αποτελέσματα στο μέλλον!