Διακρίσεις για το Fight Club Patras

Παρασκευή, Ιούνιος 10, 2022 - 8:00πμ
Χάλκινος ο Φλουσκούνης - Πέμπτη θέση για την Λεβαντή

Το Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής του Fight Club Patras Χαράλαμπος Φλουσκουνης στα -74 Senior/Μ στο διεθνές Πρωτάθλημα Ταεκβοντό Multi European Games G2 Sofia 2022. Με την διάκριση της 3ης θέσης κέρδισε βαθμούς στο Ranking και το εισιτήριο για το #Ευρωπαϊκό #Πρωτάθλημα Νέων/Ανδρών τον Οκτώβριο στην Αλβανία. "Συγχαρητήρια Λάμπη μας έκανες όλους υπερήφανους...we back again προχωράμε μπροστά με νέους στόχους!!!" αναφέρει ο Μαχητικός Σύλλογος.
Πέμπτη θέση για την Νεφέλη Λεβαντή στα -73 κιλά που έχασε μετά από πολύ καλή εμφάνιση στον αγώνα για τα μετάλλια από αθλήτρια της Κροατίας η οποία κατέκτησε και την κατηγορία.
"Ευχαριστούμε το Axaiko Xoriatiko που ήταν δίπλα μας και σε αυτή την προσπάθεια!" αναφέρει στην ανακοίνωση.