Ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική στον 4ο όμιλο του 57ου πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής (Football League) με μεγάλο κερδισμένο τον Διαγόρα Βραχνεΐκων που απέσπασε πολύτιμη ισοπαλία στο Αγρίνιο από τον Παναγρινιακό.
Ο Διαγόρας, κόντρα σε μια ομάδα που επίσης καίγεται για την παραμονή της, πήρε «χρυσό» βαθμό και μόνο αν γίνουν τρομερά πράγματα θα κινδυνεύσει.
Κερδισμένη και η Παναχαϊκή, όχι μόνο για την χθεσινή της πεντάρα, αλλά κι επειδή ξέφυγε κι άλλο του Τηλυκράτη, που δεν τα κατάφερε στο Καναλάκι.
TA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:
Παναγρινιακός – Διαγόρας 0-0
ΠΑΟ Βάρδας – ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1
Αχέρων– Τηλυκράτης 2-2
Αναγέννηση Αρτας – Αίας Γαστούνης 1-4
Αμβρακικός Λουτρού – Παναιγιάλειος 0-3 α.α.
Παναχαϊκή – Εθνικός Σκουλικάδου 5-0
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Παναχαϊκή | 21 | 17-1-3 | 47-12 | 52 |
Τηλυκράτης | 20 | 14-3-3 | 38-14 | 45 |
Διαβολίτσι | 20 | 11-5-4 | 34-19 | 38 |
Αίας Γαστ. | 20 | 10-3-7 | 31-22 | 33 |
Ναυπακτιακός | 20 | 9-5-6 | 24-16 | 32 |
Αχέρων Καν. | 20 | 8-7-5 | 26-17 | 31 |
Διαγόρας | 20 | 8-5-7 | 26-18 | 29 |
Εθνικός Σκουλ. | 21 | 8-4-9 | 18-24 | 28 |
Παναγρινιακός | 20 | 7-6-7 | 19-19 | 27 |
ΠΑΟ Βάρδας | 20 | 6-3-11 | 19-23 | 21 |
Παναιγιάλειος | 21 | 4-6-11 | 17-27 | 18 |
Αναγέννηση Αρτας | 20 | 5-1-14 | 15-39 | 16 |
Αμβρακικός | 21 | 0-1-20 | 2-66 | 1 |
* Η 8η θέση και κάτω οδηγεί στον υποβιβασμό
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(23η - 13/3, 15:00)
Εθνικός Σκουλικάδου - Διαβολιτσίου Α.Ο.
Παναιγιάλειος - Παναχαϊκή
Τηλυκράτης 2014 - Παμβουπρασιακός
Αίας Γαστούνης - Αχέρων Καναλακίου
Παναγρινιακός - Ναυπακτιακός Αστέρας
Διαγόρας Βραχνέικων - Αναγέννηση Άρτας
Ρεπό ο Αμβρακικός
ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
1ος όμιλος - 17η αγωνιστική
Θερμαϊκός-Άρης Αβάτου 1-0 (5/3)
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-1 (5/3)
2ος όμιλος - 17η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0
Αστέρας Καληράχης-Ηρακλής Αμπελοκήπων αναβλ.
ΑΕΠ Κοζάνης-ΟΦΑΜ αναβλ.
Θύελλα Σαρακηνών-Ποσειδώνας Μηχανιώνας αναβλ.
3ος όμιλος - 18η αγωνιστική
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Νέα Αρτάκη 1-0
Αταλάντη-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-1
Θησέας Αγριάς-ΑΟ Υπάτου 0-3
Ατρόμητος Παλαμά-ΠΟ Φήκης 2-3
ΠΟ Ελασσόνας-Ηρακλής Λάρισας 0-1
Αετός Μακρυχωρίου-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-3 α.α.
5ος όμιλος - 17η αγωνιστική
Ηλιούπολη-Σαντορίνη 1-1 τελικό
Φωστήρας-ΑΕ Μυκόνου 1-0 τελικό
Άρης Σκάλας-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 1-3
Ερμής Μελιγούς-Παναρκαδικός 1-0
Άγιος Ιερόθεος-Χαραυγιακός 2-2
Ρεπό: Ερμιονίδα
6ος όμιλος - 17η αγωνιστική
Αστέρας Βάρης-Πανελευσινιακός 1-2 (5/3)