Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων το πάλεψε μέχρι το 71ο λεπτό, αλλά «λύγισε», γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη στη Λευκάδα και συνέχισε με ήττα τις υποχρεώσεις του στο 57ο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.
Καταδικαστικό «Χ» για τον Παναιγιάλειο που έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Άρτας στο Αίγιο.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Τηλυκράτης – Διαγόρας 1-0: 70' Αζούδης
Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Αρτας 0-0
Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ναυπακτιακός 1-0
ΠΑΟ Βάρδας – Αμβρακικός 3-0 α.α.
Παναχαϊκή – Αχέρων αναβλήθηκε
Ρεπό: Παναγρινιακός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος | ||||||||
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Τηλυκράτης | 12 | 10 | 1 | 1 | 24 | 6 | 31 |
2 | Παναχαϊκή | 11 | 8 | 1 | 2 | 22 | 7 | 25 |
3 | Αχέρων Καναλακίου | 11 | 6 | 2 | 3 | 17 | 10 | 20 |
4 | Διαβολίτσι | 11 | 6 | 2 | 3 | 21 | 15 | 20 |
5 | Ναυπακτιακός Αστέρας | 12 | 5 | 4 | 3 | 16 | 11 | 19 |
6 | Αίας Γαστούνης | 12 | 6 | 1 | 5 | 17 | 13 | 19 |
7 | ΠΑΟ Βάρδας | 12 | 5 | 2 | 5 | 10 | 10 | 17 |
8 | Διαγόρας Βραχνεϊκων | 12 | 5 | 2 | 5 | 14 | 11 | 17 |
9 | Εθνικός Σκουλικάδου | 12 | 4 | 1 | 7 | 10 | 17 | 13 |
10 | Αναγέννηση Αρτας | 12 | 4 | 1 | 7 | 11 | 16 | 13 |
11 | Παναγρινιακός | 11 | 3 | 3 | 5 | 6 | 9 | 12 |
12 | Παναιγιάλειος | 12 | 2 | 3 | 7 | 9 | 15 | 9 |
13 | Αμβρακικός Λουτρού | 12 | 0 | 1 | 11 | 2 | 39 | 1 |
ΕΠΟΜΕΝΗ
Tετάρτη 19/1 – 15.00
Ναυπακτιακός Αστέρας – ΠΑΟ Βάρδας
Αίας Γαστούνης – Τηλυκράτης Λευκάδας
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Διαβολίτσι
Αναγέννηση Άρτας – Παναχαϊκή
Παναγρινιακός – Παναιγιάλειος
Αμβρακικός – Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α.
Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Δίας – Πανμοβριακός 1-1
Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός 1-0
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Αρης Πατρών - Εθνικός/Πολύτεκνος 4-0
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Ψαθοπύργου - Νίκη Προαστείου 1-4
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Πυρσός – Ατρόμητος Λάππα 0-5
Περιβόλα – Φαραϊκός 2-2
Αχαϊκός – Γαλήνη 2-2
Ικαρος Λακκόπετρας – Ατλας 1-0
Πείρος – Καμίνια 3-0
Ολυμπιακός Πατρών – Αστέρας Μιντιλογλίου 0-4
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Δρεπάνου – Ζαβλάνι/Αίας 1-0
Πανιώνιος/Αχιλλέας – ΠΑΟΚ Πάτρας 2-0
Αβυθος- Φοίνικας Ζήριας (15.00)
Απόλλων Συνοικισμού – ΑΕ Αιγίου 2-1
Αχιλλέας Καμαρών – Φλόγα Ροδιάς 1-1
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ροΐτικα – ΑΟ Τριταίας 2-2
Ωλενιακός - Δόξα Πατρών 1-1