O Εθνικός 10-4 τα κορίτσια της ΝΕ Πατρών

Σάββατο, Ιανουάριος 8, 2022 - 6:13μμ
Αντεξε ένα ημίχρονο η ΝΕΠ

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο στον Πειραιά, όπου ο Εθνικός NOBELHELLAS βρήκε τις λύσεις στην επανάληψη και έφτασε στη άνετη τελικά νίκη 10-4 επί της ΝΕ Πατρών.

Το ημίχρονο έκλεισε με 5-4, αλλά στο δεύτερο μισό το επι μέρους σκορ ήταν 5-0. Ο γηπεδούχος «κλείδωσε» την άμυνα του καθώς δεν δέχθηκε γκολ, ενώ επιθετικά συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και πλουραλισμό καθώς σκόραραν οκτώ παίκτριες.

ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 10-4
Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-0, 1-0

ΕΘΝΙΚΟΣ NOBELHELLAS (Μάρκο Μίσιτς): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 1, Χαραλαμπίδη Ιωάννα 2, Ελληνιάδη 1, Κοντονή 2, Μπάκοτς 1, Χατζηκυριακάκη, Μπενέκου Αλκ. 1, Ρακιντζή 1, Χαραλαμπίδη Στεφ., Μπενέκου Ι., Μπερίκου 1, Φερεντίνου, Γκότζια, Λαλούση.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κωνσταντίνος Σακκαλής): Γιαννακέα, Μιχαλάτου, Σάντσεζ Λορένα, Παρασκευοπούλου, Πετάση 1, Κουρέτα 1, Σαπκίνα, Σχίζα, Ζοφώλη, Ντάσιου 1, Κρίνα, Νιαρχάκου 1, Παπαϊωάννου, Ζαφειράκη, Κεπενού.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βόσικας
Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης