O Διαγόρας Βραχνεΐκων επικράτησε με 1-0 του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στο δημοτικό γήπεδο Βραχνεΐκων και βάζει "πλώρη" για τα ψηλά της βαθμολογίας, κάνοντας παράλληλα "δωράκι" και στην Παναχαϊκή που είχε το ρεπό της.
Καταδικαστική ήττα για τον Παναιγιάλειο από τον Εθνικό Σκουλικάδου που αν δεν ενισχυθεί θα επιστρέψει στο ερασιτεχνικό της Αχαΐας.
Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Διαγόρας - Αχέρων Καναλακίου 1-0: 57' Θ. Βλασόπουλος
Εθνικός Σκουλικάδου – Παναιγιάλειος 1-0: 76' Κακολύρης
Ναυπακτιακός - Αναγέννηση Αρτας 2-1: 24' Γιαννόπουλος, 35' Νιφορόπουλος - 56' Αναστασιάδης
Τηλυκράτης – Διαβολίτσι 3-1: 26' Ταΐρης, 44' πέναλτι Τόσκα, 55' Νικλιτσιώτης - 65' Ηλιόπουλος
Αίας Γαστούνης - ΠΑΟ Βάρδας 1-2: 80' πέναλτι Βατσής - 25' Σακελλαρόπουλος, 73' Λαθύρης
Παναγρινιακός – Αμβρακικός 3-0 α.α.
Ρεπό η Παναχαϊκή
Γ' Εθνική – 4ος Όμιλος
Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Τηλυκράτης | 10 | 8 | 1 | 1 | 20 | 6 | 25 |
2 | Παναχαϊκή | 10 | 7 | 1 | 2 | 21 | 7 | 22 |
3 | Αχέρων Καναλακίου | 10 | 6 | 2 | 2 | 16 | 8 | 20 |
4 | Διαγόρας Βραχνεϊκων | 10 | 5 | 2 | 3 | 14 | 9 | 17 |
5 | Ναυπακτιακός Αστέρας | 10 | 4 | 4 | 2 | 14 | 9 | 16 |
6 | Αίας Γαστούνης | 10 | 5 | 1 | 4 | 14 | 10 | 16 |
7 | Διαβολίτσι | 9 | 4 | 2 | 3 | 17 | 14 | 14 |
8 | Εθνικός Σκουλικάδου | 10 | 4 | 1 | 5 | 10 | 12 | 13 |
9 | Παναγρινιακός | 10 | 3 | 3 | 4 | 6 | 8 | 12 |
10 | ΠΑΟ Βάρδας | 10 | 3 | 2 | 5 | 6 | 10 | 11 |
11 | Αναγέννηση Αρτας | 10 | 3 | 0 | 7 | 8 | 16 | 9 |
12 | Παναιγιάλειος | 11 | 2 | 2 | 7 | 9 | 15 | 8 |
13 | Αμβρακικός Λουτρού | 10 | 0 | 1 | 9 | 2 | 33 | 1 |
Η επόμενη 12η αγωνιστική (22/12):
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Διαβολίτσι – Αίας Γαστούνης
Τηλυκράτης – Εθνικός Σκουλικάδου
Παναχαϊκή – Παναγρινιακός
Αχέρων Καναλακίου – Ναυπακτιακός
Αμβρακικός – Αναγέννηση Άρτας 0-3 α.α.
Ρεπό: Παναιγιάλειος
A' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (15.00)
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Αχαϊκή – Δόξα Νιφορεΐκων 5-0
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Εθνικός/Πολύτεκνος – Πήγασος 1-1
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Αιγίου – Ανω Καστρίτσι 2-1
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Κεραυνός 0-3
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ατλας – Περιβόλα 4-3
Πυρσός – Ικαρος Λακκόπετρας 1-0
Ατρόμητος Λάππα – Πείρος 6-1
Αστέρας Μιντιλογλίου – Αχαϊκός 0-1
Σταροχώρι – Δάφνη 1-0
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ Πάτρας – Απόλλων Συνοικισμού 3-0
Αργυρά – ΑΕ Δρεπάνου 0-2
Πανιώνιος/Αχιλλέας – Αβυθος 2-1
Φλόγα Ροδιάς – Ζαβλάνι/Αίας ΔΙΑΚΟΠΗ
Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΑΟ Τριταίας – Δόξα Πατρών 1-1
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Λεοντίου – Αίας Πατρών 4-2
Ολυμπιακός Καμαρών – ΑΕ Αρόης 4-5
Παναχαϊκός – Ρωμανός 2-2