Πρώτη ήττα της Τράμπζονσπορ στην επιστροφή Μπακασέτα στο βασικό σχήμα

Κυριακή, Δεκέμβριος 12, 2021 - 5:05μμ
Τάσος Μπακασέτας

Ο Τάσος Μπακασέτας επέστρεψε στη βασική ενδεκάδα της Τράμπζονσπορ αφήνοντας πίσω τον τραυματισμό του, όμως δεν κατάφερε να αποτρέψει την πρώτη φετινή ήττα της στη Süper Lig.

Το 2-1 της Αντάλιασπορ για τη 16η αγωνιστική ήρθε έπειτα από ανατροπή των γηπεδούχων και η διαφορά των πρωτοπόρων της βαθμολογίας από τον ανταγωνισμό μειώθηκε στους εννέα βαθμούς, ύστερα από τη νίκη της Κόνιασπορ επί της Φατίχ Καραγκιουμρούκ.
Ο Αντρέας Κορνέλιους άνοιξε το σκορ στην Αττάλεια στο 24ο λεπτό, όμως δέκα λεπτά αργότερα με πέναλτι του Φρέντι έγινε το 1-1. Ένα αυτογκόλ του Ντορουκάχν Τοκέζ στο 2ο ημίχρονο έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Για τους ηττημένους, ο Μπακασέτας έβγαλε όλο το παιχνίδι ενώ στο 69' κι ενώ το σκορ ήταν ακόμα ισόπαλο ο Αμπντουλάχ Αβτζί έριξε στη μάχη τον Μανώλη Σιώπη στη θέση του σκόρερ του.