O Αθηνόδωρος στον Λευκό Πύργο

Τρίτη, Νοέμβριος 23, 2021 - 12:04πμ
Λευκός Πύργος

Στα πλαίσια του 15ου Διεθνή Μαραθωνίου της Θεσσαλονίκης με την επωνυμία «Μέγας Αλέξανδρος», 4 Αιγιώτες έδωσαν το παρόν με τη σημαία του συλλόγου μας.

Εκτός από τον Διονύση Παπαηλιόπουλο που λόγω τραυματισμού δεν αγωνίστηκε τελικά, έκαναν όλοι αισθητή την παρουσία τους με καλές επιδόσεις και καλές θέσεις στον τερματισμό.

Συγκεκριμένα ο Ηλίας Θεοφυλακτόπουλος ήταν 9ος στην ηλικιακή κατηγορία άνω των 50 στα 10 χμ με επίδοση 46.32 που αντιστοιχεί σε ρυθμό 4.39 ανά 1000μ, ο Βασίλης Βασιλακόπουλος επίσης στα 10 χμ ήταν 5ος στις ηλικίες από 19 έως 34 με επίδοση 41.30 που αντιστοιχεί σε ρυθμό 4.09 το χιλιόμετρο, ενώ ο Νεκτάριος Αργυριάδης έτρεξε τα 42.195 μ του Μαραθωνίου σε 3.11.11 (ρυθμός 4.32 ανά χιλιόμετρο) και τερμάτισε στην 7η θέση στην ηλικιακή κατηγορία άνω των 50 ετών.

O σύλλογος συγχαίρει και ευχαριστεί όλους για τη εκπροσώπηση του συλλόγου  στο μεγάλο δρομικό γεγονός της συμπρωτεύουσας.