Παναχαϊκάρα απέκλεισε και το Αιγάλεω με 1-0 (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, Οκτώβριος 6, 2021 - 6:23μμ
Μεγάλη νίκη

Απίθανη η Παναχαϊκή νίκησε 1-0 το Αίγαλεω το απόγευμα της Τετάρτης (6/10) για τον 4ο γύρο του 80ού Κυπέλλου Ελλάδας και προκρίθηκε στον 5ο γύρο της διοργάνωσης!

Οι "κοκκινόμαυροι" χωρίς να κινδυνέψουν ούτε μία στιγμή επικράτησαν δίκαια με 1-0 του Σίτι, ομάδα της Super League 2, στο "Φ. Αραβαντινός"!

Διαιτητής: Δραγάτης (Αν. Αττικής), βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)

Κάρτες: 49' Σμίλτος, 78' Τεγούσης, 91' Σελινιωτάκης/ 48' Τριμμάτης, 56' Σαμπανίδης, 76' Μαγκάκης, 87' Παπανικόλας

Γκολ: 74' Κυβελίδης

Παναχαϊκή (Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Στασινόπουλος, Τεγούσης, Κωνσταντακόπουλος, Καρακλάιτς (90' Μικελάτος) , Χαντί (86' Παπαχρονόπουλος), Μπουρλάκης (83' Αλεξόπουλος), Κυβελίδης © (90' Αγκαράι)
Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς ©, Μαγκάκης, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Χοτζάλλι, Σαμπανίδης, Βουκελάτος (60' Σκεντεράι), Τριμμάτης

Χαμός μετά το 1-0

Τρομερά πράγματα στον αγώνα. Συγκεκριμένα στο 74ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Κυβέλιδη, ωστόσο ακολούθησε χαμός καθώς όπως αναφέρουν οι πληροφορίες κροτίδα έπεσε στον πάγκο του Αιγάλεω που είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό του τεχνικού του συλλόγου Απόστολου Χαραλαμπίδη για να ακολουθήσει και ένταση ανάμεσα στις δυο ομάδες. Οι διαιτητές αναγκάστηκαν να διακόψουν το παιχνίδι, με τους παίκτες του Αιγάλεω να πηγαίνουν στα αποδυτήρια. Τελικά το παιχνίδι μετά από 25 λεπτά διακοπής συνεχίστηκε χωρίς άλλο πρόβλημα