Όνειρο ήταν και πάει για τον ΝΟΠ η άνοδος στην Α1

Σάββατο, Ιούλιος 17, 2021 - 9:38μμ
Ο ΝΟΠ και πάλι στην Α2

Ο ΝΟΠ και την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται στην Α2 Εθνική πόλο, αφού δεν τα κατάφερε στην τελική φάση του φετινού, 73ου, πρωταθλήματος πόλο της Α2 Εθνικής που ολοκληρώνεται την Δευτέρα με την ανάδειξη των δύο ομάδων που θα προβιβαστούν στην Α1.

Το βράδυ του Σαββάτου (17/7) έχασε και από τον Παναθηναϊκό με 14-10 και περιορίστηκε στην 3η θέση στον όμιλό του, εκτός 4άδας ημιτελικών.

Ο ΝΟΠ ήταν από την αρχή πίσω στο σκορ, στο ημίχρονο έχανε 7-3, αλλά έφτασε μέχρι την ισοφάριση 10-10. Ηθελε νίκη με +2 γκολ, τα έδωσε όλα για όλα, αλλάμέχρις εκεί.

Σημειώνεται πως αποβλήθηκε στο 6'.24'' της 4ης περιόδου ο προπονητής του Βασίλης Λαμπάτος για διαμαρτυρία προς τους διαιτητές.

Τα 8λεπτα: 1-3, 2-4, 4-3, 3-4.

ΝΟΠ (Βασίλης Λαμπάτος): Βυθούλκας, Λυκούδης 1, Πολλάτος 2, Κανελλόπουλος 1, Ρογδάκης 1, Γουρδούπης, Γεωργαράς 1, Κωνσταντακόπουλος, Μπιτσάκος 2, Γκότσης, Ανδρικόπουλος 2, Καραΐσκος, Μαυριόπουλος, Ρουμάνος, Χρηστάκης.