Superleague: Η κατάσταση μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου των πλέι-οφ - ΒΙΝΤΕΟ

Πέμπτη, Απρίλιος 22, 2021 - 2:20μμ

Ολοκληρώθηκε χθες η 5η αγωνιστική των πλέι-οφ της Superleague, με την κατάσταση ως προς τα ευρωπαϊκά εισιτήρια να παραμένει ανοιχτή και τον δεύτερο γύρο να αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.

Θυμίζουμε ότι στα χθεσινά παιχνίδια, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης με γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, ο ΠΑΟΚ έφυγε νικητής από το “Κλεάνθης Βικελίδης” (0-1) με το τέρμα του Σβαμπ στο 6ο λεπτό, ενώ ΑΕΚ και Παναθηναϊκός έμειναν στο ισόπαλο 1-1 (ο Ιωαννίδης άνοιξε το σκορ για το “τριφύλλι” στο πρώτο ημίχρονο και ο Λιβάι Γκαρσία ισοφάρισε για την Ένωση στις καθυστερήσεις).

Το πρόγραμμα συνεχίζεται με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής την προσεχή Κυριακή (25/04), ενώ ακολουθεί η διακοπή λόγω Πάσχα.