Με την τέταρτη αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου στον 9ο όμιλο. Στην τέταρτη στροφή, ήταν η μέρα των Αχαιών, με τον Παναιγιάλειο να παίρνει το ντέρμπι με τη Θύελλα και τον Διάγορα την πρώτη του νίκη.
Οι Αιγιώτες επικράτησαν με 2-1 στο «Φ. Αραβαντινός»… βυθίζοντας ακόμα περισσότερο τους γηπεδούχους στο ξεκίνημα, ενώ με εμφατικό τρόπο πήρε το πρώτο του τρίποντο η ομάδα των Βραχνεΐκων, που επικράτησε με 4-0 του Τσιλιβί.
Το έτερο ντέρμπι της ημέρας, ανάμεσα στον ΠΑΟ Βάρδας και την Αχαϊκή έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 9ο όμιλο:
Θύελλα Πατρών – Παναιγιάλειος 1-2
Ζάκυνθος – Αίας Γαστούνης 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Παλληξουριακός 2-0
Διαγόρας Βραχνεϊκών – Τσιλιβί 4-0
ΠΑΟ Βάρδας – Αχαΐκή 0-0
Διαβολίτσι – Εθνικός Σκουλικάδου ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Πάμισος Μεσσήνης
Η βαθμολογία
Νο | Ομάδες | Βαθμολογία | Αγώνες | Γκολ |
1 | Παναιγιάλειος | 8 | 4 | 6-3 |
2 | Ναυπακτιακός Αστέρας | 7 | 3 | 8-3 |
3 | Ζάκυνθος | 6 | 4 | 6-4 |
4 | ΠΑΟ Βάρδας | 6 | 4 | 2-1 |
5 | Αχαϊκή | 5 | 4 | 2-2 |
6 | Διαγόρας Βραχν. | 4 | 2 | 6-2 |
7 | Αίας Γαστούνης | 4 | 2 | 3-1 |
8 | Πάμισος Μεσσήνης | 4 | 3 | 3-3 |
9 | Παλληξουριακός | 3 | 3 | 3-4 |
10 | Εθνικός Σκουλ. | 3 | 2 | 2-2 |
11 | Θύελλα Πατρών | 1 | 3 | 3-7 |
12 | Διαβολίτσι | 1 | 3 | 2-5 |
13 | Τσιλιβί | 0 | 3 | 1-8 |
Οι υπόλοιποι όμιλοι
Δράση σε επτά ομίλους είχε σήμερα η Γ’ Εθνική, καθώς οι αγωνιστικές στους τρεις πρώτους ομίλους αναβλήθηκαν.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
4ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Ηρακλής Ψαχνών-Φωκικός 2-0
ΑΟ Υπάτου-Θησέας Αγριάς 1-1
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Νέα Αρτάκη 1-1
ΑΠΟ Αταλάντη-ΓΣ Αλμυρού αναβλ.
Δήμητρας Ευξεινούπολης-Αμβρυσσέας Διστόμου αναβλ.
Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου
5ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Αστέρας Καληράχης-Παναγρινιακός 1-0
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αναγέννηση Άρτας 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Κέρκυρα fc 5-0
Αμβρακικός Λουτρού-Τηλυκράτης 0-2
ΑΕ Λευκίμμης-ΠΑΣ Θύελλα 3-2
Θύελλα Κατσικάς-ΟΦΑΜ αναβλ.
ΑΕ Μεσολογγίου-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας αναβλ.
6ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Μαρκό-Πανναξιακός 0-2
Ηλιούπολη-ΑΕ Μυκόνου 2-1
Πανιώνιος-Χαραυγιακός 2-1
Αήττητος Σπάτων-Προοδευτική 0-4
ΑΕ Μοσχάτου-Φωστήρας 0-1
Ρεπό: Εθνικός
7ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Άγιος Ιερόθεος-Πανναυπλιακός 0-0
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 2-2
Μολαϊκός-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-ΠΑΟ Ρουφ 1-3
Κηφισιά-Πανγυθεατικός 1-0
Κορωνίδα Κοιλάδας-Ερμής Μελιγούς 0-0
Ρεπό: Παναρκαδικός
8ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Ακράτητος-Αστέρας Βάρης 1-1
Μικρασιατική Χίου-ΑΟ Καραβά 1-0
Πανελευσινιακός-Θύελλα Ραφήνας αναβλ.
ΑΟ Πυλίου Κω-ΑΨΕΣ Πυθαγόρας αναβλ.
Αετός Λουτρών-Αίας Σαλαμίνας (2/11, 15:00)
ΑΠΟ Κερατσίνι-Αιολικός (2/11, 15:00)
10ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Αλμυρός Γαζίου-Γιούχτας 1-1
Άγιος Νικόλαος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-3
ΑΟ Παλαιόχωρας-ΑΕ Νεάπολη 4-1
Αστέρας Ρεθύμνου-Πόρος 1-1
Πλατανιάς-ΑΟ Δαμάστας 1-1
Άρης Σούδας-Ρεθυμνιακός 2-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ηρόδοτος 1-1
Άρης Ρεθύμνου-Ατσαλένιος 1-3 (31/10)