Επιτυχίες της ΝΕΠ στο Πανελληνιο πρωτάθλημα Μπαντμιντον - ΦΩΤΟ

Δευτέρα, Ιούλιος 27, 2020 - 11:02πμ

Ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα Μπάντμιντον που πραγματοποιήθηκε 25-26 Ιουλίου στο κλειστό Γυμναστήριο Σιδηρόκαστρου Σερρών. Οι αθλητές της ΝΕΠ που συμμετείχαν επέστρεψαν με σπουδαίες  διακρίσεις επιβεβαιώνοντας άλλη μια φορά πως το Πατραϊκό Μπάντμιντον πρωταγωνιστεί σε Πανελλήνιο επίπεδο. Συγκεκριμένα ο Σωτηρόπουλος Άκης μαζί με τον Νίκο Αθανασόπουλο κατέκτησαν την Πρώτη θέση στο αγώνισμα του διπλού u17.

Επίσης ο Σωτηρόπουλος Άκης μετά από ένα πολύ όμορφο τελικό έχασε με 2-1 σετ κατακτώντας την Δεύτερη θέση στο απλό u17. Τέλος η Βαγενά Κωνσταντίνα με τον αθλητή από την Θεσσαλονίκη Μαβίδη Αχιλλέα κατέκτησαν την τρίτη θέση στο μεικτό u17.

Ο Προπονητής της ΝΕΠ Μπονέλης Γιώργος απόλυτα ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα δήλωσε πολύ χαρούμενος που οι αθλητές του πρωταγωνιστούν στην Ελλάδα και εκπληρώνουν τους στόχους τους.