Δεύτερος στο Πανελλήνιο ο Γιάννης Βαρώτσος του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών

Κυριακή, Ιούλιος 26, 2020 - 5:02μμ

Ο Νικηφόρος Αρβανίτου στους εφήβους, ο Νικόλαος Παπαγιαννάκης στους παίδες και η Κωνσταντίνα Φαρφαρά στις κορασίδες, ήταν οι νικητές, στην αντοχή, την δεύτερη αγωνιστική ημέρα, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου, που διεξάγεται στην Ρόδο, για τις κατηγορίες Νέων Ανδρών, Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων και Κορασίδων. Ο Πατρινός Γιάννης Βαρώτσος του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών, ήταν δεύτερος στην κατηγορία των εφήβων!

Στην ίδια κατηγορία ο Νίκος Μπούλιας(αντιμετώπισε μηχανικό πρόβλημα μετά από σύγκρουση με άλλον αθλητή) κατέκτησε την 8η θέση και ο Ανδρέας Λουκόπουλος την 24η!
Στην κατηγορία των Παίδων ο Διονύσης Πεφάνης τερμάτισε 24ος ενώ οι Χριστόφορος Μπακόπουλος και ο Γιώργος Αραγιάννης εγκατέλειψαν των αγώνα λόγο τεχνικών προβλημάτων.
Οι κορασίδες μας προσπάθησαν για το καλύτερο σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο τέλος , η Κωνσταντίνα Κάρλου τερμάτισε 10η και η Έλενα Κουτσούκου 13η!
Οι αθλητές του Π.Ο.Π. (Ποδηλατικος Ομιλος Πατρας) ΠΟΠ συνεχίζουν την αγωνιστική δράση την ερχόμενη εβδομάδα στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο με τα αγωνίσματα πίστας!
Το Δ.Σ του Π.Ο.Π εύχεται σε όλους καλή συνέχεια και συγχαρητήρια για την προσπάθεια που καταβάλουν όλον αυτό τον καιρό μαζί με τους προπονητές τους!