Ισόπαλο το φιλικό της Νάπολη με τον Ηρακλή Πατρών - ΦΩΤΟ

Κυριακή, Ιούλιος 26, 2020 - 1:02μμ

Ισόπαλο με 4-4 (2-0, 0-1, 2-3) έληξε το φιλικό της Νάπολης Πατρών με τον Ηρακλή Πατρών στο "Σπ. Αβράμης", το Σάββατο (25/7) το απόγευμα.

Τα γκολ της Νάπολη πέτυχαν ο Σκούρτας και Διαμαντόπουλος στην 1η περίοδο και 2 ο Βασίλης Μπούνας που ισοφάρισε σε 3-3 και στο τελικό 4-4, ενώ για τον Ηρακλή τρία γκολ πέτυχε ο Μικελάτος και 1 ο Μιχαλόπουλος με πέναλτι.

Ακολούθησε 3λεπτη παράταση χωρίς τέρματα και πέναλτι (σ.σ. 3 κάθε ομάδα), όπου οι "γαλάζιοι" επικράτησαν με 3-2, χάρις σε εύστοχες εκτελέσεις των Παπασταθόπουλου, Σκούρτα και Διαμαντόπουλου και την απόκρουση του Μπαρδάκη στην εκτέλεση του Καρακάση.

Νάπολη (Παπαζαφείρης, Μπετχαβάς): Χάχαλης (gk), Μπαρδάκης (gk), Διαμαντόπουλος, Σταυρόπουλος, Γεωργικόπουλος, Τσίμπιτσης, Παπασταθόπουλος, Μπούνας, Δημητρόπουλος και Σκούρτας.

Ηρακλής (Βαλσαμής, Παπαδάτος Δ.): Θωμάς (gk), Σουτζόγλου (gk), Μικελάτος, Καρακάσης, Μετζελόπουλος, Σκιαδαρέσης, Μιχαλόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαδάτος Ηλ., Λώλος, Πανταζόπουλος.

Διαιτητής: Φωκάς