Ισόπαλοι 1-1 Πήγασος Μπεγουλακίου - Ατρόμητος Λάππα

Πέμπτη, Φεβρουάριος 1, 2018 - 3:18μμ

Οι περίπου 100 θεατές παρακολούθησαν ένα δυνατό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος).

Σκληρά μαρκαρίσματα, τσακωμούς και νεύρα επιφύλασσε ο αγώνας, αλλά και κάποιες λίγες καλές στιγμές.

Η πρώτη σημαντική φάση ήρθε στο 21ο λεπτό, όταν ύστερα από σέντρα, ο Φραγκούλιας έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Μετά από τρία λεπτά, σημειώθηκε το πρώτο γκολ, για τον Ατρόμητο Λάππα, όταν ο Αγγελόπουλος βγήκε από τα δεξιά μόνος του με τον τερματοφύλακα και προτίμησε να τροφοδοτήσει τον αμαρκάριστο Φραγκούλια, και αυτός σε κενή εστία διαμόρφωσε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 64ο λεπτό, ο Πήγασος Πατρών κέρδισε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι, και ο Λάβδας με δεύτερη ευκαιρία έπειτα από απόκρουση του Παπαγγέλη, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και σημείωσε το 1-1. Επτά λεπτά αργότερα ένα δυνατό τάκλιν του Σπαθή στον Αγγελόπουλο, ήταν αρκετό να ανάψουν τα αίματα στο ματς. Τσακωμοί ανάμεσα στους παίκτες, ενώ έντονες εκφράσεις αντάλλαξαν ο προπονητής του Πήγασου με παράγοντες του Ατρομήτου διότι δεν έδειξε ο διαιτητής την κόκκινη κάρτα στον Σπαθή αλλά και για κτύπημα εκτός φάσης του Καραβότα. Στο τέλος του αγώνα είχαμε νέες διαμαρτυρίες από την πλευρά του Ατρομήτου.

Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ιδιαίτερα ανήσυχος ήταν ο προπονητής του Πήγασου, Παπαγεωργίου, ο οποίος τα έλεγε σε έντονο ύφος με τους παίκτες και με τον διαιτητή, Θεόδωρο Μπλίκα. Από την άλλη μεριά, ο Πανούτσος, παρακολουθούσε ήρεμος από τον πάγκο το ματς.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Πόγκας, Διαμαντόπουλος, Κοντογεωργόπουλος (58’ Κακαφώνης), Καραβότας, Κονδύλης, Καπιανέζος (52’ Παπαγεωργίου), Πολίτης (46’ Λάμπρου), Γιαχαλής , Λάβδας, Κ. Σπαθής (81’ Κατσίβελης), Α. Σπαθής.

Αναπληρωματικοί: Σπυρόπουλος, Φράγκος, Ιωάννου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ 2015: Παπαγγέλης, Γκουτσούλας, Κατσιμπερανάκης, Φραγκούλιας, Καρκούλιας, Δ. Φραγκούλιας, Μπέης (16’ Βέρρας), Νικολετάκος (62’ Σαμπάνης), Αγγελόπουλος, Παναγόπουλος, Α. Βέρρας. Αναπληρωματικοί: Δημόπουλος, Χαραριώτης, Π. Παπαγγέλης.

* Ο προπονητής του Πήγασου, Παπαγεωργίου μετά το τέλος του αγώνα ανέφερε ότι: «Η σημερινή εικόνα της ομάδας ήταν μέτρια έως και κακή. Μπορούμε και καλύτερα. Είχαμε ένα κακό πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις και ένα καλό δεύτερο μισό».

* Ο Πανούτσος, προπονητής του Ατρομήτου Λάππα τόνισε τα εξής: «Η ομάδα μου σήμερα ήταν κακή. Πληρώσαμε την αστοχία μας κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Δεν τις κάναμε γκολ και τιμωρηθήκαμε από τον νόμο του ποδοσφαίρου. Το παιχνίδι ήταν δικό μας. Πήρε την ισοπαλία όμως ο Πήγασος και μπράβο του. Κανένα σχόλιο για την διαιτησία».