Επιστροφή στις νίκες για τον Διαγόρα - Γλίτωσε το βαθμό η Θύελλα
Με μία νίκη και μία ισοπαλία συνέχισαν οι ομάδες της Αχαΐας στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων πέτυχε την πρώτη του νίκη στο νέο έτος, ενώ η Θύελλα γλίτωσε τον βαθμό στο φινάλε.
Σημαντικέ ήταν οι δοκιμασίες της 16ης αγωνιστικής για τους Αχαΐους, με τον Διαγόρα να περνάει το τεστ με τον Ολυμπιακό Ζαχάρως και να παραμένει σε τροχιά παραμονής, την ώρα που στην Θύελλα αισθάνονται ικανοποίηση που απέφυγαν την ήττα αλλά παραμένουν στη ζώνη του υποβιβασμού.
Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε η ομάδα της Βάρδας που κέρδισε με το ευρύ 4-1 το δεύτερο Ναύπλιο.
Αποτελέσματα 16ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο:
Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΣ “Η Σπάρτη” 2-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0
ΠΑΟ Βάρδας-Ναύπλιο 2017 4-1
ΑΟ Τσιλιβή-Ερμιονίδα 2-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1
Παναργειακός-Πανηλειακός 0-1
Θύελλα Πατρών-Πανγυθεατικός 1-1
Η βαθμολογία του 7ου ομίλου
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Αστέρας Βλαχιώτη | 16 | 35 |
2 | Ναύπλιο | 16 | 31 |
3 | Πελλάνας Καστορείου | 16 | 29 |
4 | Ζάκυνθος 1961 | 16 | 28 |
5 | Τσιλιβή ΑΟ | 16 | 25 |
6 | Ερμιονίδα | 16 | 24 |
7 | Παμβουπρασιακός | 16 | 21 |
8 | Θύελλα Πατρών | 16 | 20 |
9 | Διαγόρας Βραχνέικων | 15 | 20 |
10 | Διαβολίτσι | 16 | 20 |
11 | Πανηλειακός Πύργου | 16 | 17 |
12 | Πανγυθεατικός | 16 | 15 |
13 | Ολυμπιακός Ζαχάρως | 15 | 12 |
14 | Παναργειακός | 16 | 10 |
Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:
1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Δόξα Θεολόγου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 18/1-14:00)
Πανσερραϊκός-Ορφέας Ξάνθης 5-2 ΤΕΛΙΚΟ
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού 1-5 ΤΕΛΙΚΟ
Κιλκισιακός-Ηρακλής Ζυγού 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Δόξα Κάτω Καμήλας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Πανδραμαϊκός
2ος όμιλος – 20η αγωνιστική
Νίκη Αγκαθιάς-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α
ΠΑΣ Φλώρινα-Θερμαϊκός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αστραπή Μεσοποταμίας 5-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α
Αλμωπός Αριδαίας-Θύελλα Σαρακηνών 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας
3ος όμιλος
ΑΕ Καρίτσας-ΑΣ Μετέωρα 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΠΟ Αταλάντη-Διγενής Νεοχωρίου 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Ατρόμητος Παλαμά 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Ποταμιάς-Θησέας Αγριάς 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Δίας Δίου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Σελλάνων-Ηρακλής Λάρισας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΓΣ Αλμυρού-Πιερικός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
4ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Αναγέννηση Άρτας 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (14:00)
ΑΕ Μεσολογγίου-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α
Σούλι Παραμυθιάς-Ναυπακτιακός Αστέρας 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Απόλλων Ευπαλίου-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Θιναλιακός-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Ανατολής-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Φούφα-ΠΑΣ Πρέβεζα 4-1 ΤΕΛΙΚΟ
5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Άγιοι Ανάργυροι 2-0 ΤΕΛΙΚΟ (12:00)
Άνω Μερά-Θύελλα Καμαρίου 0-2 ΤΕΛΙΚΟ (14:00)
Κηφισιά-Ηλυσιακός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Φωστήρας-Κερατσίνι 5-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ερμής Κορυδαλλού-Καλλιθέα 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Εθνικός-Άγιος Ιερόθεος 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ακράτητος-ΑΕ Μοσχάτου 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
6ος όμιλος
Ρόδος-ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (14:00)
Κόρινθος ’06-Αήττητος Σπάτων 0-6 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Υπάτου-Μαρκό 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Θύελλα Ραφήνας-ΑΕΚ Τρίπολης 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Παναρκαδικός-Παλληνιακός 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αιολικός-Νέα Αρτάκη 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Αχαρναϊκός
8ος όμιλος – 17η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Ατσαλένιος 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Πανακρωτηριακός-Γιούχτας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Πόρος-Ρεθυμνιακός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Επισκοπή-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Άγιος Νικόλαος