Ήττα της Ακαδημίας με 24-22 στη Νέα Ιωνία

Κυριακή, Δεκέμβριος 8, 2019 - 7:15μμ

Την ήττα με 24-22 γνώρισε η Ακαδημία των Σπορ στη Νέα Ιωνία για το πρωτάθλημα χάντμπολ της Α2 Εθνικής

Κατόπιν ενός πολύ καλού α' ημιχρόνου όπου οι παίκτες της Ακαδημίας έλεγχαν τον ρυθμό κ το σκορ του παιχνιδιού, μπόρεσαν και έκλεισαν το α' ημίχρονο με διαφορά 4 γκολ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν κατάφεραν μείωσαν την διαφορά στο γκολ κ απο το 45 λεπτό και μετά κυλούσε γκολ-γκολ που βρήκε Νικητή τη γηπεδούχο ομάδα με σκορ 24- 22.

Η διοίκηση της Ακαδημίας, διά του αντιπροέδρου Κώστα Διαμαντόπουλου απαγόρευσε στον προπονητή Γιάννη Παπαγιαννόπουλο να κάνει οποιαδήποτε δήλωση όσον αφορά τον αγώνα, διαμαρτυρόμενη για τη διαιτησία του διαιτητή Δημητρίου Ζήση.

Κατά τους φιλοξενούμενους με τα σφυρίγματα του διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης, Γεωργίου 6, Παναγιωταρόπουλος 4, Ακριδόπουλος 1, Στραβομύτης 6, Τόμσον 1 , Μαρκάτο, Σκαρλάτος, Κωνσταντάκης, Μπισκανάκης, Ζάγκας, Τόμοβιτς 1, Βύρλος 1, Κολλύρης 2, Κωνσταντινίδης.

* Η Ακαδημία των Σπορ σε έκτακτο διοικητικό συμβούλιο (9/12) θα πάρει τις αποφάσεις της για το μέλλον της στην Α2 Εθνική κατηγορία.